Ama Beykoz ebedi kalacak..!

Ama Beykoz ebedi kalacak..!

Bir tarafta festival ilçesi olma yolunda olan Beykoz. Festivaller çok güzel etkinliktir fakat ne getirir ne götürür. Oradan bakarsak daha doğru bir sonuca gitmiş oluruz. Festival deyince akla ilk gelen şey...


Bir tarafta festival ilçesi olma yolunda olan Beykoz. Festivaller çok güzel etkinliktir fakat ne getirir ne götürür. Oradan bakarsak daha doğru bir sonuca gitmiş oluruz.

Festival deyince akla ilk gelen şey eğlence gelir. Tabi eğlenmek içinde insanlarımızın ekonomik özgürlükleri, aş, iş maddiyat. Maddiyat deyince de sayı.

Ekonomimiz özellikle Beykoz'da ne durumda?

Aslında akla gelen ilk şey olan balığı istemiyoruz, bize balık tutmasını öğretmenizi istiyoruz.

                               

Bir taraftan yıkılan iki göz odalar, 3 tuğla örülüp başını sokacak damlar.

Bir taraftan fütursuzca Beykozlunun gözünün içine BAKAA BAKAA yapılan binalar, plazalar. Binaların içlerinde yapılan kaçak yapılaşmalar.

Şimdilerde yeni moda oldu Şehircilik Bakanlığı yıkıyor.

Yersennn…

Yahu Şehircilik Bakanlığı yenimi kuruldu da bizlerin haberi yok.

Olsun bunlarda geçer, neler gelip geçmedi ki bu Beykoz'da!  

                               

Birde Beytaş'ımız vardı sahilde. Beykozlunun hatta diğer ilçelerden zaman zaman gidip çay kahve acıktığında boğaza karşı yemek yediği bir sosyal tesis vardı. Yazboz tahtasına döndü mübarek.

                               

Bir taraftan Beykoz'la sorunlarıyla bütünleşen kadrolar. Bir taraftan ithal kadrolar.

Bir söyleşide belediye başkanımız o zaman adaydı gerçi. "Hani ben dışarıdan adam getirecektim” diye söylemde bulunmuştu. Allah için o gün için meclis üyelerinden dışarıdan gelen yoktu. Yoktu ama seçimi aldıktan sonra ilk işi 8 tane dışarıdan ithal kadro getirdi. Gerçi kendi tercihi tabii.

Fakat herkes gibi bizlerinde beklediği gibi teknik kadrosunu getirir diye düşünürken mübarek neredeyse temizlik işçileri bile dışarıdan gelecek gibi gözüküyor. Yine de eksik olma Sayın Başkan tuvalet temizlik işçilerini Beykoz'dan aldın Zeytinburnu'ndan getirmedin.
Yeter artık Sayın Başkan belediyede Beykozlu bürokrat bırakmadın bari odacılar kalsın.!

                               

Bu sefer yazımı çok uzun tutmayacağım.

Anlayana davul zurna, anlamayana sivrisinek saz.

İmar diye tutturmayın yarın yerinizde de duramazsınız!

Gelecek olan imar Beykozluya değil Çavuşbaşı GÖR HELE Zerzavat'a gelecek. Buralara gelecek olan imar da Beykozluya yaramayacak.!

Sağlıcakla kalın.

YORUMLAR...