Aklımızı başımıza alalım!

Aklımızı başımıza alalım!

ABD dünyanın gözüne baka baka petrole el koyduğunu açıkladı. Irak'a, Suriye'ye demokrasi getireceğim diyerek aradan petrolü götürdü. Terör örgütlerine destek olanlar Türk düşmanlığı yapanlar uyanın artık, bir parça kemik için ülkenize...

ABD dünyanın gözüne baka baka petrole el koyduğunu açıkladı. Irak'a, Suriye'ye demokrasi getireceğim diyerek aradan petrolü götürdü.

Terör örgütlerine destek olanlar Türk düşmanlığı yapanlar uyanın artık, bir parça kemik için ülkenize hainlik yapmayın.

Ortadoğu artık uyanmalı.

Avrupa ve ABD, Rusya ve diğer ülkeler ortak amaçları olan çıkar ve inançları için yeri geldiğinde birleşiyor. Biraz daha ileri gidecek olursak bu ülkeler geçmişte olduğu gibi zaman zaman birleşerek Osmanlıya karşı olmuşlardır.

Türkiye, Orta Doğu ve Türki Cumhuriyetleri ile İslam ülkeleri bir araya gelerek özellikle bir değerlendirme yapmalıdır.

Ne güzel dünya. Kilometrelerce uzaktan gelip demokrasi diyerek, Irak'ta kimyasal silah var diyerek o Müslüman devletlerin petrollerine el koy. Terör destekçileri artık kendinize gelin Orta Doğu'yu daha fazla kana bulamayın.

Türkiye'de teknoloji ve silah konusunda dışa bağımlılığı ortadan kaldırıp, güç birliği yapılmalıdır. Daha çok teknoloji, daha çok sanayi, daha çok tarım, daha çok yer altı kaynaklarımızı kullanalım. Hepsinden öte daha çok birlik ve beraberlik içinde olalım.

Böyle giderse diğer inanç sahibi olanlar, İslamiyet'i bu şekilde baskı altına alır ve orta doğudan sopayı eksik etmezler. Uluslararası güç dengeleri için aklımızı başımıza alalım, geleceğe daha garanti bakalım.

Hesaplar böyle giderse gelecek Türkiye için daha zor olabilir. Terör destekçileri Orta Doğu'da ABD ve AB yoğun bir şekilde destek veriyor. Neden? Güçlü ve büyük Türk devletini yıkmak ve parçalamak.

Hal böyleyken aklımızı başımıza alalım. Geleceğe daha garanti bakalım. Birlikte büyüyelim, birlikte güçlü olalım, birlikte inanç ve özgürlüğümüzü güçlendirelim...

Bu vesileyle Cumhuriyetimizin 96. yıldönümünde, büyük Türk milletinin Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyor; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Cumhuriyetimizin bütün kurucu kahramanlarını, aziz ecdadımızı ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Millî birliğimizin daim olması dileğiyle sevgi ve saygılarımı sunarak yazıma son vermek isterim.

YORUMLAR...