Beykoz muhtarlar kongresinden birlik beraberlik çıktı

Beykoz muhtarlar kongresinden birlik beraberlik çıktı

Beykoz Muhtarlar Derneği'nin olağanüstü kongresinde Çubuklu Muhtarı Hüseyin Hüsnü Kolcu beşinci kez başkanlığa seçildi.

Beykoz Muhtarlar Derneği olağanüstü kongresinden birlik ve beraberlik çıktı. İlk defa 45 muhtarın tam kadro katıldığı olağanüstü kongrede Çubuklu Muhtarı Hüseyin Hüsnü Kolcu 23 oyla beşinci kez başkanlığa seçilirken, Rüzgarlıbahçe Muhtarı Sedat Altun 21 oy aldı.

Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından başlayan kongrede Divan Başkanlığına Birzat Mermer, üyeliklere İlkay Aydın ve Nevzat Cebeci oy birliği ile seçildi. Genel Kurul gündem sırasına göre gidilen kongrede faaliyet raporu, mali rapor ve denetleme kurulu raporlarının ibrasının ardından başkan adayları Rüzgarlıbahçe Muhtarı Sedat Altun ve Çubuklu Muhtarı Hüseyin Hüsnü Kolcu birer konuşma gerçekleştirdi.

Sedat Altun: Birlik ve beraberlik için adayım

İlk olarak söz verilen Rüzgarlıbahçe Muhtarı Sedat Altun birlik ve beraberlik vurgusu yaptığı konuşmasında şu ifadeleri kullandı. “Bu kongre bütünlüğü sağlamak, ayrışmayı önlemek için önemli bir fırsat. Bizler 45 mahallenin sözcüleri olarak 250 bin kişinin sorumluluğunu taşıyoruz. Bizler demokratik şekilde seçilen muhtarlar olarak halkın sorunları için gerektiğinde masaya yumruğu vurmalıyız. Bizim adaylığımızda ki tek derdimiz muhtarlar birlik ve beraberlik içinde olmasını sağlamaktır. Beykoz'da 45 muhtar birlikte hareket edersek sorunları çözebilir, hakettiğimiz değeri görürüz. Bugün burada kim kazanırsa kazansın birbirinin yanında olacaktır. Yönetim Kurulu 5 kişiden oluşuyor ama biz 45 muhtarımız ile birlikte çalışacağız, bir aile ortamı kuracağız.”Hüsnü Kolcu: Geçmişe sünger çekmeliyiz

Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Çubuklu Muhtarı Hüseyin Hüsnü Kolcu da yapmış olduğu konuşmasında birlik ve berberlik vurgusu yaparak şunları söyledi. “Birlik ve beraberliği sağlamak için bu olağanüstü kongre kararını aldık. Burada bulunan herkesin düşüncesi aynıdır. Geçmişe sünger çekip, geleceğe bakarak birlik içinde olmalıyız. Hepimiz aynı yolda ilerliyoruz. Eğer bugün biz bunu sağlayamazsak kimse bizi anlamaz. İnanıyorum ki bunun temelini bu kongrede atacağız. Kim kazanırsa kazansın birbirimizin yanında olmalıyız. Her muhtarımız bu derneğin bir yöneticisidir. Sorunların çözümü birlik ve beraberlik ile olur.”

Hüsnü Kolcu beşinci kez başkanlığına seçildi

Yapılan konuşmaların ardından seçime geçildi. İlk defa 45 muhtarın tam kadro katıldığı olağanüstü kongrede Çubuklu Muhtarı Hüseyin Hüsnü Kolcu 23 oy alırken, Rüzgarlıbahçe Muhtarı Sedat Altun 21 oy aldı. 1 oy ise boş çıkarken Çubuklu Muhtarı Hüseyin Hüsnü Kolcu Beşinci kez Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanlığına seçildi.

Başkan Hüsnü Kolcu'nun yeni yönetim kurulu ise şu isimlerden oluştu.

Hüsnü Kolcu

Kemal Özman

Salih Belen

Meral Nalbantoğlu Manav

Hayrettin Şenol

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.