Beykoz'un masaya yatırılacağı sempozyum başlıyor

Beykoz'un masaya yatırılacağı sempozyum başlıyor

Beykoz'un her yönüyle ilk kez masaya yatırılacağı “Beykoz Sempozyumu 2019” başlıyor.

Beykoz her yönüyle ilk kez bir sempozyumda masaya yatırılıyor. 6-7-8 Aralık'ta “Beykoz Sempozyumu 2019” adıyla Beykoz Belediyesi'nin evsahipliğinde düzenlenecek sempozyumda 3 gün boyunca 17 oturum düzenlenecek.

Kavacık'taki Limak Eurasia Hotel'de gerçekleştirilecek sempozyumda 107 akademisyen ve uzman görev aldı. 17 oturumda 67 tebliğin sunulacağı sempozyum boyunca Beykoz her yönüyle anlatılacak ve sorunlar ile çözüm önerileri masaya yatırılacak.

Açılışı Bakan Murat Kurum gerçekleştirecek

Sempozyumun 6 Aralık'taki açılışını Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum gerçekleştirecek. Bakan Kurum, aynı zamanda Prof. Dr. Rahmi Deniz Özbay'ın küratörlüğünde hazırlanan 'Osmanlı Arşiv Belgelerinde Beykoz', 'Kartpostallarda Beykoz' ve 'Beykoz Karakulak Fiskal Pulları' sergilerinin açılışını yapacak.

6 Aralık'ta sempozyumun açılış oturumu ise kent sosyoloğu Prof. Dr. Korktu Tuna'nın moderatörlüğünde, endüstri tasarımı konusunda Türkiye'nin duayen ismi Prof. Dr. Önder Küçükerman, mimarlıkta Türkiye'nin en önemli isimlerinden Prof. Dr. Abdullah Uğur Tanyeli ve edebiyat arkeoloğu olarak nitelendirilen Prof. Dr. Haluk Oral ile sosyolog Yücel Bulut'un katılımıyla yapılacak.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.