Beykoz'da kadınların yerli malı etkinliğine İBB engeli

Beykoz'da kadınların yerli malı etkinliğine İBB engeli

AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları tarafından gerçekleştirilen “Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası” İBB Zabıta ekiplerinin engeline takıldı.

AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları tarafından “Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası” nedeniyle "AK kadınlar Yerli Üretir, Milli Tüketir, Ekonomiye destek verir" etkinliği düzenlendi. Hafta sonu gerçekleştirilen etkinliğin ikinci ve son gününde İBB Zabıta ekipleri stantları açtırmadı.

""

Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası kapsamında AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları tarafından gerçekleştirilen etkinlikte kurulan çadırlar da Beykozlu kadınlar tarafından ihtiyaç sahibi aileler için evlerinde ürettikleri ürünler satışa sunuluyordu. İlk gün Beykoz Meydanı’nda düzenlenen etkinliğe ilgi oldukça yüksek olurken, bu sabah Ortaçeşme Meydanı’nda stant kurmaya giden kadınlar sürprizle karşılaştı.

""

Beykozlu kadınların evlerinde ürettikleri kendi el emeği ürünleri satıp ihtiyaç sahibi ailelere katkı sağlamaları için düzenlenen etkinlik kapsamında açılmak istenen stantlar "meydan büyükşehire ait" gerekçesiyle CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Zabıta Ekipleri tarafından durduruldu.

""

İBB ve Beykoz Meclis Üyesi olan AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf durumu yetkililerle görüşerek çözmeye gayret gösterirken, kadınlar soğuk havada ellerindeki ürünlerle saatlerce beklemek zorunda kaldı.  

""

Aynı zamanda Beykoz Belediyesi Meclis Başkan Vekili olan Zayıf yaşanan olaydan duyduğu üzüntüyü dile getirerek “Her fırsatta ’kadına destek olacağız, kadınları üretime teşvik edecek, ekonomik olarak güçlendireceğiz’ diyen sayın Ekrem İmamoğlu ya verdiğin sözleri tutacaksın ya da tutamayacağın sözlere kalkışmayacaksın.” ifadelerinin kulandı.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.