Beykoz'da kedi evleri kışa hazır

Beykoz'da kedi evleri kışa hazır

Beykoz Belediyesi sokakların sevimli sakinleri kedilerin kış aylarını sıcak ve rahat geçirmesi için kedi evleri hazırlıyor.   

İstanbul'un en çok sokak hayvanı popülasyonuna ev sahipliği yapan ilçeleri arasında yer alan Beykoz'da kedilerin kış aylarını rahat ve huzurlu geçirmesi için ilçenin sokaklarına, meydan ve  parklarına kedi evleri bırakılıyor.  

""

Beykoz Belediyesi'nin marangoz atölyelerinde kent dokusuna uygun tasarlanıp üretilen kedi evleri vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda gerekli tespitler yapıldıktan sonra teslim ediliyor.

""

Öğrenciler Sevgiyle Besliyor

İlçedeki öğrenciler arasında hayvan sevgisinin yaygınlaşması amacıyla okulların talepleri de karşılanıyor. Öğrenciler, okul bahçelerine bırakılan evlerde baktıkları kedilerle hayvan sevgisiyle tanışıyor.

""

İlçede sunulan hizmetle sokaklarda yaşayan kediler sıcak birer yuvaya kavuşurken çevrede renkli görüntüler de oluşuyor. Beykoz Belediyesi kedi evlerinin yanı sıra sokak hayvanları için besleme ve su üniteleri ile kuş evleri de sağlıyor.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.