Kaşıtoğlu’nun Beykoz’daki yeni partisi merak ediliyor!

Kaşıtoğlu’nun Beykoz’daki yeni partisi merak ediliyor!

Libya tezkeresini bahane ederek Saadet Partisi’nden istifa ettiği iddia edilen Muharrem Kaşıtoğlu’nun hangi partiye geçeceği merak ediliyor.

Saadet Partisi’nin Libya tezkeresine evet oyu verme kararının ardından İstanbul Milletvekili Cihangir İslam ve Konya Milletvekili Abdülkadir Karaduman partinin kararına uymayarak HAYIR oyu vereceklerini beyan etmişlerdi. Saadet Partisi Beykoz Belediye Başkan Adayı olan Kaşıtoğlu’nun da yaşanan bu gelişmeleri bahane ederek partisinden istifa ettiği iddia edildi.

Dönemin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e yönelik attığı tweet sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Belediye Başkan Yardımcılığı görevinden istifa ettirilen Muharrem Kaşıtoğlu, AK Parti'den istifa ederek Saadet Partisine geçmişti. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Saadet Partisi Beykoz Belediye Başkan Adayı olan Kaşıtoğlu büyük bir hezimet yaşamıştı.

Yaşanan büyük hezimet sonrası uzun süredir siyaset sahnesinde görünmeyen Muharrem Kaşıtoğlu, partisinin Libya tezkeresinde takındığı tavırdan dolayı istifa ettiğini duyurdu. Kaşıtoğlu’nun istifa etmek için Libya Tezkeresi’ni bahane ettiği, yeni kurulacak partilerle dirsek temasında olduğu iddia ediliyor. Önce AK Parti’den, daha sonra Saadet Partisi’nden umduğunu bulamayarak istifa eden Kaşıtoğlu’nun, Ahmet Davutoğlu’nun kurduğu Gelecek Partisi'ne mi yoksa Ali Babacan’ın kuracağı yeni partiye mi geçeceği merak ediliyor.

Saadet Partisi’nin Libya tezkeresine evet oyu verme kararının ardından önce İstanbul Milletvekili Cihangir İslam ardından Konya Milletvekili Abdülkadir Karaduman Twitter üzerinden yaptıkları açıklamalarla partinin kararına uymayacaklarını beyan etmişlerdi. Öğlen saatlerinde TBMM’deki oylamaya katılmayacağını duyuran Cihangir İslam’ın ardından, Abdülkadir Karaduman ise hayır oyu vereceğini açıklamış, milletvekillerinin bu kararları parti içerisinde bir kriz doğurmuştu. Ayrıca bazı partililer İslam ve Karaduman’a sosyal medya üzerinden tepki göstermişti.

Bu gelişmeleri bahane ederek Saadet Partisi’nden istifa ettiği iddia edilen Muharrem Kaşıtoğlu twitter üzerinden yayımladığı mesajda, “Ebedi düşmanları olduğumuz İsrail, Yunanistan, Güney Kıbrıs ve zalim Mısır yönetimini çok rahatsız eden, Türkiye ile Libya arasında imzalanan “Güvenlik ve Askeri İşbirliği Mutabakat Muhtırası” ile “Deniz Yetki Alanlarının Sınırlandırılmasına İlişkin Mutabakat Muhtırası ülke menfaatlerimiz açısından son derece önemliyken 31 Mart seçimlerinde Beykoz Bel. Bşk adayı ve halen üyesi olduğum Saadet Partisinin evet oyu kullanacağını açıklamasına rağmen, sonrasında mecliste hayır oyu kullanması anlaşılır gibi değildir. Milli menfaatlerimizi yok sayarak son anda hayır oyu kullanan Saadet Partisi’nden istifa etme kararı aldığımı kamuoyuna saygıyla bildiririm. Rabbim #LibyaTezkeresi’ne ‘’evet’’ kararını hayırlara vesile kılsın… ” şeklinde bir açıklamada bulundu.

Kaşıtoğlu’nun istifa açıklamasını duyurduğu tweetleri şu şekilde;

""

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.