Beykoz'da dere taştı! Bir evi su bastı!

Beykoz'da dere taştı! Bir evi su bastı!

Beykoz Çavuşbaşı Çiftlik Mahallesi Edep Ali Caddesi üzerindeki derenin taşması sonucu bir evi su bastı.

İstanbul'da günlerdir etkili olan sağanakta metrekareye 74.7 kilogram ile en çok yağışın düştüğü Beykoz'da derenin taşmasına neden oldu. Hayatı olumsuz etkileyen yağış Çavuşbaşı'nda derenin taşması sonucu bir evi su bastı.

""

Beykoz Çavuşbaşı Çiftlik Mahallesi Edep Ali Caddesi üzerindeki derenin taşması sonucu oluşan baskın nedeniyle bir evi su bastı. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri ve vatandaşlar tarafından su basan ev tahliye edildi.

""

Hayrettin Şenol: İSKİ'yi daha önce uyarmıştım!

Yaşanan olaydan dolayı Çiftlik Muhtarı Hayrettin Şenol İSKİ'ye tepkisini dile getirdi. Şenol yapmış olduğu açıklamada, “Üç aydan beri İSKİ ile görüşüp derelerin sıkıntılı olduğunu, yağmurların yağmasıyla daha da bir sıkıntı olacağını söylememe rağmen sonuç ortada. Türkiye Şartları Bu Olsa Gerek. Buradan Kartal İSKİ Şefimiz Sayın Esma Hanıma tekrar söylüyorum yağmurlar durdu mu Çavuşbaşı'ndaki derelerin acilen temizlenip genişletilmesi lazım. Tabi ki bu dereleri doldurup, daraltanları da uyarmak lazım.” İfadelerini kullandı.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.