Medical Park Acarkent 8 Mart'ı Funda ve Nilay ile kutladı

Medical Park Acarkent 8 Mart'ı Funda ve Nilay ile kutladı

Medical Park Acarkent, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü Galatasaray Kadın Voleybol Takımı'nın başarılı oyuncuları Funda Bilgi, Nilay Özek ve Acarkentlilerle birlikte kutladı.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında Acarkent Coliseum'da düzenlenen "Kadınlarda Sıklıkla Görülen Kanser Türleri" konulu sağlık söyleşisine, sarı kırmızılı voleybol takımından Funda Bilgi ve Nilay Özek de katıldı.

Medical Park Acarkent Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Filiz Küçük'ün, kadınları tehdit eden kanser türlerinden korunma yollarını anlattığı söyleşide sarı kırmızılı oyuncular da Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kadınlara mesajlar verdi. Funda Bilgi ve Nilay Özek, kanserden korunmak için erken tanı ve tedavinin önemine dikkat çekerek, tüm kadınların düzenli doktor kontrolüne gitmesini tavsiye etti.

Kanserde erken teşhisin önemini vurgulayan Opr. Dr. Filiz Küçük de kadınların hiçbir şikayeti olmasa bile yılda bir kez jinekolojik muayeneden geçmelerini söyledi. Opr. Dr. Küçük, "Kadınlar rahim ağzı kanserinden korunmak için mutlaka tarama testi (PAP smear) yaptırmalı. Meme kanserinden korunmak için ise kendi kendine muayene ve mamagrofi çektirmek çok önemli. Yumurtalık kanserine neden olabilen kistler için de düzenli jinekolojik ve ultrason muayenesi ihmal edilmemeli" dedi.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.