Beykoz Amatörleri'nin keyif dolu gecesi!

Beykoz Amatörleri'nin keyif dolu gecesi!

Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Dayanışma Derneği (BİSK)’in “Müzik Şöleni” Gecesi’nde başta gençler olmak üzere katılımcılar doyasıya eğlendiler!

Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Derneği (BİSK)’in “Beykoz’un Milli Takımı” olarak lanse edilen U- 14 karmasına maddi destek sağlamak ve Beykoz’un başarılı sporcularını ödüllendirmek amacı ile düzenlediği “Türk Halk Müziği Şöleni” coşkulu bir şekilde geçti.

Beykoz İlçe Emniyet Müdürü İrfan M. Bekaroğulları, İlçe Milli Eğitim Gençlik Spor Müdürü Serkan Öcalmaz, Trakyalılar Dernek Başkanı Sacit Kaya, Anadolu Hisarı Turizm ve Kalkındırma Derneği Başkanı Mustafa Babuz, Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Cavit Gül, Akbaba Köyü Muhtarı ve Akbaba Köyü Spor Kulübü Başkanı Yüksel Kılıç, Çiğdem Mahallesi Muhtarı Murat Erdal, Çubuklu Spor Kulübü Başkanı Coşkun Tosun, Paşabahçe Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Songül Emanet, Beykoz Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Lale Enç, Şenel Ustabaşı, Çubuklu Derneği Başkanı Erdem Çelik, spor kulüpleri başkan ve üyeleri ile vatandaşların katıldıkları gecenin ev sahipliğini Asım Özdemir başkanlığındaki BİSK Yönetimi yaptı.

Asım Özdemir: Amatör spor kulüpleri için 25 milyon TL’lik bütçe ayrıldı

Sunumu Ozan Derviş tarafından yapılan gece, Beykoz’da faaliyet gösteren 25 spor kulübünü bünyesinde barındıran BİSK Başkanı Asım Özdemir’in konuşması ile başladı. Asım Özdemir kürsüde konuştuğu sırada U- 14 karmasını oluşturan genç futbolcular da, İlçe Emniyet Müdürü ve diğer protokol konukları ile birlikte sahne üzerinde yerlerini alarak, basına poz verdiler.

Konuşmasında, sporun sadece futbol demek olmadığının altını çizen Asım Özdemir, BİSK olarak diğer spor branşlarına da destek verdiklerini kaydetti. Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın, Bakanlık bütçesinde amatör spora 25 milyon TL ayrıldığını ifade ettiğini belirten BİSK Başkanı, Beykoz olarak bu maddi destekten yararlanmanın yollarını aramak gerektiğini kaydetti.

İrfan M. Bekaroğulları: Pırıl pırıl gençler ile karşılaşalım istiyoruz

Gecede bir konuşma yapan İlçe Emniyet Müdürü İrfan M. Bekaroğulları ise, polis olarak görevleri gereği genelde toplumun sorunlu insanları ile karşılaştıklarını ve bu durumun kendilerini endişeye sevk ettiğini ifade etti. Bekaroğulları, “ ancak karşımızda pırıl pırıl gençleri görmek geleceğe umutla bakmamızı sağlıyor. Sanat ile uğraşan, güzel konulara kafa yoran gençlerin çoğalmasını diliyoruz. Emniyet Müdürlüğü olarak bu konuda inşallah bir faydamız dokunur” dedi.

Beykozlu sanatçılar sahneye çıktı

Yapılan konuşmaların ardından ise sahneye Beykozlu sanatçılar çıkarak, Türk Halk Müziği’nin sevilen eserlerini seslendirdiler.

Gecenin ilk sanatçısı Cihan Yılmaz oldu. Gençlerin tezahüratları arasında programını tamamlayan sanatçının ardından ise, ödül törenine geçildi.

Tören, Fatin Hoca İlköğretim Okulu Halk Oyunları Ekibi’ni Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından düzenlenen yarışmada İstanbul birinciliğine taşıyan eğitmen Bora İnan’a bu başarısından ötürü İlçe Emniyet Müdürü İrfan Mazlum Bekaroğulları tarafından madalya ve hediye takdim edilmesi ile başladı.

Kimler ödül aldı?

Ödül töreninde sahneye çıkan Beykoz’un başarılı takım ve sporcuları şu isimlerden oluştu:

Atletizm:

Paşabahçe İlköğretim Okulu, atletizm takımı (İstanbul şampiyonu) ve eğitmenleri Uğur Özdemir.

Taekwondo:

53 kiloda Türkiye 3.’sü Zeliha Durmuş; 49 kiloda İstanbul Şampiyonu Cansel Aydın.

Karate:

Berre Nur Bek ( Şahin Köktürk Uluslar arası shotokan karate şampiyonu), Büşra Yılmaz ( Dünya Şampiyonası Birincisi).

Boks:

Emre Kalaman ( İstanbul Birincisi)

Futbol:

Paşabahçe Spor Kulübü, U- 17 Takımı (Türkiye Şampiyonası’na katılacak)

Ahmet Arman ( U- 14 Milli Takım’a seçildi)

Eğlenceye devam edildi

Ödül töreninin ardından ise, Beykozlu sanatçılar sahneye çıkmaya devam ettiler. Hareketli müzik nağmeleri eşliğinde coşan genç sporcular, Sanatçı Özkan Aras’ın ardından sahneye çıkan Ceyhun Şişmanoğlu ile birlikte kolbastı oynadılar ve horon teptiler!

Dilber Ersun’un seslendirdiği parçaların ardından ise sahneye, hasta olmasına rağmen programa katılan sanatçı Burhan Yıldırım çıktı. Sanatçının, bağlaması ile seslendirdiği türkülerin haricinde okuduğu Nazım Hikmet’in “Yaşamaya Dair” isimli şiiri misafirlerden bol alkış aldı!

Gecenin sürprizi

Türk Halk Müziği Şöleni Gecesi’nin sürprizi ise, BİSK Yönetimi tarafından spora ve gençlere verdiği destekten ötürü İlçe Emniyet Müdürü İrfan M. Bekaroğulları’na hediye edilen forma oldu!

Program, arka yüzünde “İ. Bekaroğulları 35”, ön tarafında ise “Beykoz El Ele Daha Güvenli” sloganı yazılı bulunan formanın İlçe Emniyet Müdürü’ne hediye edilmesi ve çekilen hatıra fotoğrafının ardından son buldu.

Haber: Arzu Başlantı

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.