''Beykoz'un Milli Takımı'' sağlık taramasından geçti!

''Beykoz'un Milli Takımı'' sağlık taramasından geçti!

Kamuoyuna “Beykoz’un Milli Takımı ” olarak lanse edilen U-14 karmasının genç futbolcuları, Medistate Kavacık Hastanesi’nin sponsorluğunda sağlık taramasından geçti.  

Kamuoyuna “Beykoz’un Milli Takımı ” olarak lanse edilen U-14 karmasının genç futbolcuları, Medistate Kavacık Hastanesi’nin sponsorluğunda sağlık taramasından geçti.  Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Birliği (BİSK) Başkanı Asım Özdemir, Yönetim Kurulu üyeleri Samet Çolak ve Yüksel Kılıç ile teknik sorumlu Uğur Sakaloğlu eşliğinde hastaneye gelen genç sporcular, burada hastane doktorlarından Dr. Özer Odabaşı tarafından karşılanarak, önce muayene oldular, ardından kalp elektrosu çektirdiler.

Asım Özdemir: Bu tarama, örnek bir uygulama olacak

BİSK Başkanı Asım Özdemir, Beykoz Güncel Haber’e konu ile ilgili olarak şu açıklamada bulundu: “ Bu tarama çocuklarımız açısından çok önemli. Kalp elektroları çekilecek ve muayeneden geçirilecekler. Çocuklarımızın altı ayda bir ya da yılda bir kez check-up’larını yaptırarak, onların sağlıklı spor yapmalarını sağlayacağız. Sağlık kuruluşlarının bize verecekleri bu destek, Beykoz kulüplerinin sağlık yönünden sorumluluğunu da azaltacak. Bu uygulama, sağlık kuruluşlarının amatör spor kulüplerine destek olmaları yönünde bir örnek de teşkil ediyor. Bu nedenle Medistate Hastanesi’ne ve Dr. Özer Odabaşı’na destekleri dolayısıyla çok teşekkür ediyorum.”

Sağlıklı bir gençlik, mutlu bir ülke demek

Konuşmasında, İzmir Süper Amatör B Grubu’nda oynanan Gülbahçe Belediyespor ile Tirespor’un Balçova Sahası’ndaki karşılaşmasında 11 numaralı formayı giyen 22 yaşındaki futbolcu Serkan Tuğal’ın maçın 7’nci dakikasında aniden kalp krizi geçirerek, öldüğünü hatırlatan Asım Özdemir, “ Geleceğimizi çocuklarımıza emanet edeceğiz. Tüm uğraşımız onlar için. Sağlıklı gençler yetiştirirsek, biz de mutlu bir ülkede yaşıyor olacağız.”

Piyango çıktı!

Beykoz Güncel Haber olarak genç futbolcuları da dinleyelim istedik ve içlerinden birkaç kişiye “ U-14’lü olmanın nasıl bir duygu olduğu” sorusunu yönelttik.

Ahmet Kansız: “Burada olmak çok güzel. Normal kulüplerde bu fırsatları yakalayamıyoruz. Amacım, buradan önemli bir takıma transfer olmak ya da Milli Takım’a girebilmek. Bize bu fırsatları sağlayanlara teşekkür ediyorum.”

Enes Keklik: “Karmaya seçilmeden önce heyecanlıydım. Ama hocalarım ve arkadaşlarımın desteğiyle takıma gireceğimi tahmin ediyordum. Seçildikten sonra çok mutlu oldum. U-14 Karması’nın sunduğu olanaklar daha farklı. Teşekkür ediyorum.”

Doğukan Yıldız: “ U-14’e girmekle bize piyango çıktı! Biz takıma sonradan girdik. Takım için elimizden geleni yapacağız. Sonuna kadar mücadele edeceğiz. Destek verenlere teşekkür ediyorum.”

Toplum için çöp de toplarız!

Gençlere, Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün “sosyal puan uygulaması”nı da anlatarak, yaptıkları her etkinlik için puan toplayacaklarını hatırlattık. Bu kapsamda, yapılan son Huzur Evi ziyareti örneğini de verdik ve neler hissettikleri sorusunu yönelttik. “ Yapacağınız her sosyal etkinlik, her güzel aktivite için puan toplayacaksınız” deyip, bir nükte olarak, “ sokaklardaki çöplerimizi de toplayacaksınız” dediğimiz gençlerden Doğukan Yıldız, bakın bize nasıl cevap verdi: “ Toplum için yapıyorsak, çöp de toplarız!”

Check-up imkânından hocalar ve yöneticiler de faydalanacak

BİSK Başkanı Asım Özdemir, Medistate Hastanesi’nin söz konusu check- up desteğini U-14 karması hocaları ve teknik adamlarına, başkanlara ve yöneticilere de vereceği bilgisini verdi. Beykoz Güncel Haber’e kendilerine verdikleri destekten ötürü de teşekkür eden Özdemir, gazetemize karmanın çalışmaları hakkında bilgiler aktardı.

Bu çocuklar, U-15 kadrosunu oluşturacak

“U-14 karması hazırlık maçını yaptı. İstanbul şampiyonası için en az on tane maç yapacağız. Ve bu maçlardan sonra Haziran ayında bir İstanbul karması çıkaracağız. Karmamız, Hollanda ve Almanya’da maç yapacak. Anadolu’ya da gideceğiz ve diğer illerin karmaları ile maçlar yapacağız. Tecrübeli hocalarımız ile başarılı bir takım ortaya çıkarmaya çalışıyoruz.

Gelecek sene U-15 kadrosu oluşturulacak. Bu kadroyu koruyacağız. Tabii, karmanın içine bir iki yeni oyuncu girebilir. Önce ilimizde, sonra Türkiye genelinde profesyonel takımların ve hocaların bu çocuklarımızı izleyebilecekleri imkânları sağlıyoruz. U-15’te Milli Takım’a seçilen bir çocuk, artık kurtuldu demektir.  Çocuklarımızdan en az bir iki tanesini Milli Takım’a verirsek, bu büyük bir başarı olacak. Bu, Beykoz amatör kulüplerinin alt yapıya verdiği önemi daha çok ortaya çıkaracak. Beykoz’da İstanbul’u temsil eden önemli kulüplerimiz var.”

Çubuklu Spor Kulübü ve Coşkun Tosun’u tebrik!

BİSK Başkanı Asım Özdemir, konuşması sırasında U-19, U-16 ve U-14 şeklinde üç kategoride şampiyon olan Çubuklu Spor Kulübü’nü ve taraftarlarını da tebrik ederek, önlerindeki maçlar için kendilerine başarılar diledi.

Uğur Sakaloğlu: Takımımızı kolej takımı havasına sokacağız

Gazetemize açıklamalarda bulunan U-14 karması teknik sorumlusu Uğur Sakaloğlu ise, “ Kadir Gemici hocamız ile birlikte bu gençleri Türk sporuna kazandırmak için elimizden geleni yapacağız. U-14 karmasındaki çocuklarımızın 98’liler ile olan maçları bitti. Artık bundan sonra daha çok birlikte olacağız. Takımımızı kolej takımı havasına sokacağız. Birinci amacımız, çocuklarımızın mutlu olması ve spora kazandırılması” dedi.

Ergün, Çelikbilek ve Bekaroğulları’na teşekkür

Teknik sorumlu Sakaloğlu, U-14 karmasına verdikleri destekten ötürü Beykoz Kaymakamı Aydı Ergün, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve İlçe Emniyet Müdürü İrfan Mazlum Bekaroğulları’na da gazetemiz aracılığı ile teşekkürlerini iletti.

Bütün hocalarımızın fikirlerine ihtiyacımız var

Uğur Sakaloğlu, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Olumsuzluklar olabilir. Bunları kendi içimizde halledelim. Kulüpler olarak birbirimize destek olalım. Bu, Beykoz’un takımı. Bizim btün Beykoz kulübü hocalarının fikirlerine ihtiyacımız var.”

U-14 karması, “U-14 Milli Takım karması” ile maç yapacak!

Sakaloğlu’nun verdiği bilgilere göre, U-14 takımı hafta sonu bir hazırlık maçı yapacak ve Ataşehir karması ile oynayacak. 24 Nisan’da ise 23 Nisan etkinlikleri kapsamında Vefa Stadı’nda dörtlü bir turnuvaya katılacak. Bu turnuvada yarışacak diğer takımlar Gaziosmanpaşa, Küçükçekmece… ve U-14 Milli Takım karması…

Beykoz U-14 kamp yapabilmek için destek bekliyor

U-14 karması teknik sorumlusu Uğur Sakaloğlu, gazetemize yaptığı açıklamada yeni kurulan U-14 karması sporcularının birbirlerini daha iyi tanıyabilmeleri için birlikte en azından birkaç gün geçirebilecekleri ve antrenman yapabilecekleri bir kamp yapabilmelerinin önemine işaret etti. Sakaloğlu, “ Çocuklarımız için bir kamp düşünüyoruz. En azından üç günü birlikte geçirebilecekleri bir kamp düşüncemiz var. Bu konuda yetkililerimizden destek bekliyoruz” dedi.

Çocuklarımız Milli takım antrenörleri tarafından izleniyor

Uğur Sakaloğlu, konuşmasının devamında şunları söyledi: “ Geçtiğimiz hafta sonu Milli Takım sorumlusu ile beraberdim. Çocuklarımızı takip ediyorlar. Bana, Milli Takım’a bizden oyuncu alabileceklerini söylediler. İnşallah aramızdan en az bir oyuncuyu Milli Takım kampına göndermeyi düşünüyoruz.”

Hazırlık maçında neden mağlubiyet alındı?

Uğur Sakaloğlu, U-14 karmasının kendi sahalarında yaptıkları hazırlık maçında yenilmiş olması ile ilgili olarak ise şu açıklamada bulundu: “ Ligler devam ettiğinden dolayı karmadaki futbolcularımız ile çok fazla birlikte çalışamamıştık. Gençler birbirlerini tanımıyorlardı. Bu mağlubiyet bu nedenle alındı. Ancak bunlar gelip geçici sonuçlar. Bizim için sonuçtan daha önemli olan, iyi oynamaktır. O maç sırasında ben yoktum, ama hocamız çocuklarımızın iyi oynadıklarını belirtti. Bu da ilerisi için iyi bir ışık.”

98’ler Ligi bitti, antrenmanlarımız artacak

“Şu anda 98 ligi bittiğinden dolayı antrenmanlarımızı daha çok arttıracak ve eksiklerimizi kapatmaya çalışacağız. Sporcularımız bu şekilde birbirlerini daha çok tanıyacak ve bu da sahaya olumlu bir şekilde yansıyacak; ben buna eminim. Çünkü kaliteli, çalışkan, ahlaklı sporcuların olduğu yerde başarı olur. Bunlar da bizim sporcularımızda var. Başarı, illa ki şampiyon olmak değildir; en büyük başarı çocukların mutluluğudur. Turnelerin sonunda çocuklarımızın mutlu olması, en büyük başarıdır.”

Dr. Özer Odabaşı: Amacımız, sağlıklı toplum idealine hizmet etmek

Gazetemize açıklamada bulunan Kavacık Medistate Hastanesi doktoru Dr. Özer Odabaşı ise, U-14 karmasına hastane olarak verdikleri destek ile ilgili olarak şunları söyledi: “ Spor, bir önleyici hekimlik hizmetidir. Sağlıklı bir toplum için herkesin spor yapmazı lâzım. Biz de Medistate olarak bu projeye sponsor olduk. Amacımız, sağlıklı bir toplum idealine hizmet etmek.”

Medistate Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Suat Turgut: Bu hastane Beykoz için kuruldu

Gazetemize açıklamada bulunan Hastane Başhekimi Prof. Dr. Suat Turgut ise şunları söyledi: “ Biz gençlerin sağlığı için buradayız. Bu hastane Beykoz için kuruldu. Hastanemiz kalp cerrahisi ve kardiyoloji bölümlerine sahip olması dolayısıyla diğer hastanelerden farklı bir özelliğe sahip ve bu Beykozlular için bir şans. Öncelikli hedefimiz ise hizmet.”

U-14 karmasına başarılar dileyen Medistate Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Suat Turgut, daha sonra futbolcular ve yöneticiler ile birlikte gazetemiz objektifine poz verdi.

Haber: Arzu Başlantı

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.