Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

AK Beykoz Anneler Günü mesajı yayınladı

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer 13 Mayıs Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer ‘in Anne ve kadın olgusu üzerine yayınlamış olduğu mesaj;

Aziz…

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer 13 Mayıs Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer ‘in Anne ve kadın olgusu üzerine yayınlamış olduğu mesaj;

Aziz Hemşehrilerim

Saygıdeğer Hanım Kardeşlerim

Çok Değerli Annelerimiz

Her yıl ayrı bir heyecanla kutladığımız Anneler günü, bu yıl da heyecanımız ve özlemimizi canlı tutarak kutladık. Anne denilince akarsular durur. Kelimeler Anneyi tarif etmekte yetersiz kalır.

Annelik duygusunun tarihsel geçmişini irdelersek, gelmiş geçmiş bütün medeniyetlerin toplumsal hayatında Anne ve Annelik duygusuna her düşüncenin üzerinde bir anlam yüklenmiştir.

Dinimizin Anne ye yüklediği misyon hepimizce bilinen bir gerçektir. Peygamberimizin Annesini hatırladığı dönemler de sahabenin o an ki ruh halini tasvir eden cümleleri, bugün dahi okuduğumuz da, kelimeler boğazımıza düğümlenir, hemen Annelerimizi hatırlarız.

Ak Parti iktidarımız göreve geldiği gün den bu güne kadar,  Anne ve kadın olgusuna büyük önem verdi. Yapılan reformların hemen hemen tamamında Anne ve kadına dair çalışmalar muhakkak oldu. Geçmiş hükümetlerin aksine, Anne eksenine değil, önce kadın olgusu ile bu konuyu ele aldı. Kadının toplumsal hayatta yeri irdelendi. Geçmişten bu güne ihmal edilen, sadece seçme kısmen seçilme hakkı verilen kadın, nasıl hayatın içinde daha fazla görülür?  Kadınlarımızın sosyal hayat, iş hayatı ve siyasette daha görünür ve daha güçlü olarak var olması temelinde çalışmaların hükümetimizin ilk gününden itibaren yapılan düzenlemelerle sağlamak,  hedefi oldu.

Özellikle Kadın bireylere yönelik yasal düzenlemeler, yıllardır Şiddete uğrayan veya şiddete uğrama tehlikesi bulunan kadınlarımızın, çocuklarımızın, aile bireylerinin korunması ve bu kişilere yönelik şiddetin önlenmesi amacıyla düzenlenen yeni kanunda,  önceden mahkeme kararı olmaksızın koruyucu önlemler alınamazken, bu kanunla birlikte Mülki İdare amiri, mahkeme kararı olmaksızın koruyucu önlemleri alabilecek. Bu sayede şiddeti önlemekte daha etkin olunabilecek.

Hazırlanan yeni kanunla birlikte,*Şiddet gören kişiye ve gerekiyorsa beraberindeki çocuklara, bulunduğu yerde veya başka bir yerde uygun barınma yeri sağlanacak.*Psikolojik, mesleki, hukuki ve sosyal bakımdan rehberlik ve danışmanlık hizmeti verilecek.*Eğer Şiddet gören tarafın hayati tehlikesi söz konusuysa kimlik bilgileri veya diğer bilgiler Tanık Koruma Kanunu kapsamında değiştirilebilecek.*Çocuğu olan kadınlara çalışma yaşamına katılımını sağlamak üzere 4 aylığına asgari ücretin yarısı kadar bakanlık bütçesinden ödeme yapılacak.*Nafaka ödemekle yükümlü kişinin sosyal güvenlik kurumu ile bağlantısı olması durumunda, başvuru aranmaksızın nafaka, ilgilinin aylık, maaş ya da ücretinden icra müdürlüğü tarafından tahsil edilecektir.

Bunun yansıra Ekonomi de Kadınlarımızı iş gücüne katılımını arttırmak amacıyla, Kadınlarımıza yönelik Pozitif ayrıcalık gözetilerek, ülkemizin her bölgesinde her şehrinde, Merkezi İdare, Yerel idare, Ekonomik ve Sivil toplum kuruluşları ile birlikte projeler geliştirilerek, Kadınlarımızın, Annelerimizin de ekonomik hayata katılımı sağlandı. Memleketimizin çeşitli bölgelerinde sayısız müteşebbis Anne ilk başladığı ticari faaliyetinde, büyük başarılara imza attı. Son on yılda kadınlarımızın iş gücüne katılım oranı %10 a yakın arttırıldı.

Gerek Okuma yazma bilmeyen Annelerimize gerekse okuyamayan kız çocuklarımıza yönelik, sivil toplum kuruluşlarımızla birlikte okuma yazma seferberlikleri başlattık. Çalışmalarımız yurdumuzun her yerine dalga dalga yayıldı. Beykoz’umuzda ise Belediyemiz öncülüğünde, Kadınlarımıza yönelik sosyal, kültürel ve mesleki kurslar açıldı. Bilgisayar bilmeyen Anne kalmasın sloganı ile Bilgili Hanım gezici bilişim otobüsü tüm mahalle ve köylerimize kadar hizmet verdi. Şüphesiz hizmetlerimiz genel de ve yerel de artarak devam edecektir.

Bu vesile ile Ailemizin temel taşı olan bütün Annelerimizin Anneler gününü kutlar, sağlık, mutluluk ve esenlikler dilerim.

Adem SEFER

Ak Parti Beykoz İlçe Başkanı

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı