AK Parti Beykoz bayram havasında delegelerini seçti

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı Nisan 2020'de gerçekleşecek 7. Olağan Kongre için delege seçimini gerçekleştirdi.
  • 1.12.2019 00:00:00

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı Nisan 2020’de gerçekleşecek 7. Olağan Kongre için delege seçimini gerçekleştirdi.

AK Parti, Türkiye genelinde başlattığı 7. Olağan kongre sürecine delege seçimleri ile start verdi. AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı da Nisan 2020’de yapılacak olağan kongre için delege seçimini  bayram havasında gerçekleştirdi.

Beykoz’da toplumun her kesimini kucaklamaya gayret gösterilen 400 kişilik delege listesinde görevli teşkilat mensupları başta olmak üzere seçimlerde birinci olan sandık başkanları, eski ve yeni meclis üyeleri ile kadın ve gençlik kolları yöneticilerine de yer verildi.  Doğal delege olan 25 kişilik ilçe yönetim kurulu ve mevcut belediye başkanı ile toplamda 426 kişilik delege listesi tamamlanmış oldu.

5 bin parti üyesi oy kullandı

Kavacık’da ki AK Parti Beykoz ilçe binasında 45 mahalle için ayrı ayrı 45 sandık kurulunun oluşturulmasıyla başlayan delege seçimi saat 18:00’da sona erdi. AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç Baklacı Mahallesi, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın Soğuksu Mahallesi delege sandığında oy kullanırken, yaklaşık 5 bin parti üyesi de gün içerisinde sandık başına giderek 400 kişilik delege listesine oy verdi.

Toplumun her kesimi kucaklandı

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç başkanlığında kurulan komisyon tarafından hazırlanan delege listesinin, parti içerisindeki dengeler dikkat edilerek toplumu her kesimini kucaklayan bir anlayış içinde hazırlanması seçiminin bayram havasında geçmesine neden oldu. Seçimleri incelemek için Beykoz’a gelen AK Parti İstanbul Teşkilat Başkanı Necati Karagöz de organizasyondan dolayı yöneticilere teşekkür etti.

Hanefi Dilmaç: AK Parti’miz için hayırlı olsun

Delege seçimlerinin tamamlanmasının ardından bir açıklama yapan AK Parti Beykoz İlçe Başkanı M. Hanefi Dilmaç ?Toplumun her kesimini kucaklayan bir anlayış ile parti tüzüğünde ve yönetmeliğinde belirtilen kıstaslar ve ilkeler göz önüne alınarak delege seçimimiz yoğun bir katılımla yapılmıştır. Bundan sonraki süreçte belirlenecek bir tarihte ilçe kongremiz yapılacak. Demokratik bir ortamda gerçekleştirilen seçimler inşallah AK Parti’miz için hayırlı olur. Delege seçilen partililerimize de hayırlı olsun diyorum.’ ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler