Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

AK Parti Beykoz'da hedef 110 bin Evet

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı Şubat ayı Danışma Meclisi'nde, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve referandum süreci konuşuldu.

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı, Şubat ayı olağan Danışma Meclisi'ni coşkulu ve yoğun bir katılımla…

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı Şubat ayı Danışma Meclisi’nde, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve referandum süreci konuşuldu.

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı, Şubat ayı olağan Danışma Meclisi’ni coşkulu ve yoğun bir katılımla gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve 16 Nisan’da yapılması kesinleşen referandum sürecinin konuşulduğu toplantıda İlçe Başkanı Mustafa Gürkan oy hedefini açıkladı.

Necmettin Erbakan Kültür Merkezinde gerçekleştirilen toplantıya AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Saadettin Çay,  İl Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Elif Öksüz, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Kadın Kolları İlçe Başkanı Gaye Zayıf ile belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve mahalle teşkilatları katıldı.  15 Temmuz’un kahraman şehidi Ömer Halisdemir’in erkek kardeşi Savaş Halisdemir ile kızkardeşi, Beykoz’un şehidi Hasan Kaya’nın eşi ve kızı ile gazilerde Danışma Meclisi’ne katılan isimler oldu.

AK Parti Beykoz Tanıtım ve Medya Birim Başkanı Zafer Aslan’ın sunumu ile gerçekleştirilen Danışma Meclisi’nin Divan Başkanlığını İlçe Başkan Yardımcısı Gonca Jale Peker, yardımcılıklarını da Sevinç Buruk  ve Oğuzhan Yıldız yaptı.

Mustafa Gürkan: Dünyanın en büyük siyasi partisiyiz

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan toplantının açılış konuşmasını AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan yaptı. Salondaki coşkunun kendisini heyecanlandırdığını belirterek konuşmasına başlayan Gürkan şunları söyledi; “270 koltuk kapasiteli bu salon bize yetmiyor. Bize artık 500 kişilik, bin kişilik salonlar lazım. Bu da AK Parti’nin bereketini gücünü gösteriyor.  Konuşmama AK Parti’den bahsederek başlamak istiyorum. Ağustos 2001’de kurulan AK Parti son seçimde 21 milyon oy aldı. 1 milyon 600 bin çalışanı ile dünyanın en büyük siyasi partisiyiz. Ve halen daha gelişerek, kendini yenileyerek büyümeye devam ediyor. AK Parti 15 yıllık kurumsal kimliği ile günlük hareket eden bir parti değildir. 1 milyon 600 bin teşkilat mensubunun en az 600’ü her hafta bir araya gelerek toplantılar yapıyor. Böyle büyük bir hareketi organize etmek belli bir plan dahilinde olur. 

Herkesi kucaklayacağız

AK Parti olarak herkesten fazla alnı dik ve yaptığını bilen bir teşkilat olarak sahaya çıkacağız. Büyük olmanın gerekliliği de budur. 16 Nisan’da Cumhurbaşkanlığı yönetim  sistemini oylayacağız. Beykoz teşkilatı olarak geçmiş deneyimlerimiz ile SKM ekibimizi kurduk. Biz bu dönemde birebir, vatandaşa doğru temas eden bir seçim çalışması yürüteceğiz. Bu süreçte sahanın kirletileceğine dair söylentiler var. Sahada her türlü tahrik olabilir. Bize düşen buna kapılmadan  herkesi kucaklayarak çalışmalarımızı yürütmek.  Asla sahada oyun bozan olmayacağız, oyun kuran olacağız. Bu siyasi parti çalışması değil sistem değişikliğidir. 

Hedef yüzde 65 ve üstü Evet oyu

Biz son seçimlerde 89 bin oy aldık. Bunun karşılığı yüzde 54.7. Aşağı yukarı bir siyasi partinin alabileceği en yüksek oy. Bunun altında oy almak bize yakışmaz. Bizimle birlikte Evet diyecek diğer siyasi partileri de düşünürsek bu rakam çok daha yukarı çıkıyor. Bunun altında ne alırsak alalım oyumuzun düştüğünü söyleyeceklerdir. Bunun için sandık sandık, sokak sokak dolaşacağız. Geçen seçimde 180 bin seçmen 160 bin geçerli oy kullandı.  13 Şubat itibariyle bizim için başarı 105-110 bin artı Evet oyu yani yüzde 65 ve üstü destekle seçimden ayrılmaktır. 

Bize demokrasi dersleri vermeye çalışanlar…

Bugüne kadar ülkemizde 5 anayasa yapıldı. İlk defa bu anayasa ile  devletin içinde milletin sesi olacak. 16 Nisan da alacağımız oy, geçmişte değişen anayasa oyları ile kıyaslanacak. Bu sistem seçilene tam anlamıyla yükümlülük veren bir sistemdir. Bu millete onlarca yıldır güvenilmedi yine güvenilmiyor. Bize demokrasi dersleri vermeye çalışanlar yapılan son seçimlere ve katılım oranlarına baksın. O yüzden başkalarının ne dediği önemli değil.  Bu süreci kardeşçe Türkiye’de en az yüzde 65 oy alarak bir adım daha ileriye gideceğiz.

Tuncer Dede: Referandum sürecine hazırmısınız?

Mustafa Gürkan’ın açılış konuşmasının ardından Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni anlatan video gösterim yapıldı. Sonrasında SKM Başkanı Tuncer Dede’ye söz verildi. Dede, yapmış olduğu kısa konuşmasının ardından referandum sürecini yönetecek SKM kadrosunu tanıttı. Tuncer Dede’nin salondakilere yönelik ‘16 Nisan’da yapılacak referandum sürecine hazırmısınız?’ sorusuna hep bir ağızdan ‘Evet’ cevabı verildi.

Yücel Çelikbilek: 16 Nisan akşamı milletimiz bayram edecek

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de sözlerine salondaki katılım ve heyecandan duyduğu memnuniyeti belirterek başladı. AK Parti olarak bu millet ve ülke için hep iyi şeyler düşündük diyen Çelikbilek konuşmasına şöyle devam etti; Belli güçler her ülkeyi olduğu gibi bizi de dizayn etmek istedi ama hamdolsun 14 yıldır AK Parti’yi kimse dizayn edemedi. Çünkü arkasında milletimiz vardı. Cumhurbaşkanlığı sistemi akşamdan sabah düşünülüp hayata geçirilen  bir şey değildir. Bize ait olan bu sistem, büyük bir mücadele ile meclisten geçti. Şimdi bu ülkenin asıl sahibi olan milletin önüne geldi. 16 Nisan akşamı milletimiz bayram edecek. Emin olun o akşam dünyanın bir çok noktasında da aynı coşku yaşanacak. 

Dış güçlere rağmen ısrarla Evet diyeceğiz

Türkiye’nin istikrara ihtiyacı var. Bizdeki bu sistem değişikliğinden Almanya, Yunanistan, İsrail gibi dost görünen ülkeler memnun değiller çünkü 16 Nisan’dan sonra ülkeye istikrar gelecek. Bu ülke aynı partiden olmalarına rağmen Başbakan ile Cumhurbaşkanı arasındaki sürtüşmeleri gördü. Artık meclis ile hükümet arasında, Cumhurbaşkanı ile Başbakan arasında asla kavga olmayacak.  Milletvekilleri şahsiyet ve kimlik sahibi olacak. Bu sistem değişimi ile daha güçlü bir Türkiye olacak.  16 Nisan’da bütün dış güçlere rağmen ısrarla Evet diyeceğiz. AK Parti ile 14 yıldır hep millet kazandı. Bunlar halkımıza güvenmediği için anayasa yapmasını bile kabul etmediler. Türkiye’de ilk defa her türlü darbe girişimine karşı  AK Parti iktidarda kalmayı başardı. Bunlardan biri olan 15 Temmuz bu ülkenin ikinci istiklal savaşıdır. Milletin gücü ve fedakarlığı ile bugünlere geldik. İnşallah 16 Nisan akşamı Beykoz olarak bugüne kadar olduğu gibi ülke ortalamasının üstünde oy alarak referandumdan sevinçli çıkmak istiyoruz. 

Danışma Meclisi, İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Beykoz Sorumlusu Saadettin Çay’ın konuşması, ardından dilek ve temenniler bölümü ile sona erdi. 

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı