Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Antep'den Beykoz'a lezzet yolculuğu

Gaziantep yöresine özgün tatlı üretiminde faaliyet gösteren Papağanlı Dondurma & Künefe, şehir dışına ilk şubesini Beykoz'a açtı.

Mustafa Kemal Arul tarafından 1969 yılında kurulan ve Gaziantep yöresine özgün Künefe, Baklava, Katmer…

Gaziantep yöresine özgün tatlı üretiminde faaliyet gösteren Papağanlı Dondurma & Künefe, şehir dışına ilk şubesini Beykoz’a açtı.

Mustafa Kemal Arul tarafından 1969 yılında kurulan ve Gaziantep yöresine özgün Künefe, Baklava, Katmer ve Maraş Dondurması üretiminde faaliyet gösteren Papağanlı Dondurma & Künefe, şehir dışına ilk şubesini Beykoz Kavacık’ta açtı.

Papağanlı Dondurma & Künefe Kavacık Şubesi ortakları Taner Mert, Eyüp Yücelt ve Gözde Yücelt, ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ vesilesi ile Beykoz’un yerel basın temsilcilerini yeni açılan mekanlarında ağırladı.

Firmanın kuruluş sürecini anlatarak konuşmasına başlayan Taner Mert, 1969 yılında Gaziantep’de ilk olarak Maraş Dondurma olarak faaliyete başladığını ve ismini de bir papağandan aldığını söyledi. Taner Mert süreci şöyle özetledi; “İlk açıldığında çocuklar dondurma alırken dükkanda bulunan papağandan dolayı ‘Papağanlı Dükkan’ olarak tarif etmesi ile başlayan süreç bugün tescilli bir marka haline geldi. Firmaya ismini veren Papağan şuan 54 yaşında ve halen yaşıyor.” dedi.

Papağanlı’nın Gaziantep’de iki büyük şubesi olduğunu söyleyen Mert, firmanın şehir dışına ilk olarak İstanbul’a Beykoz Kavacık Şubesi ile açıldıklarını söyledi.  Taner Mert sözlerine şöyle devam etti; “Ürünlerimiz tamamen Antep’ten geliyor ve burada pişirilirken şerbetleniyor. Aynı lezzeti tutturabilmek için de ustalarımızı Antep’ten getirdik. Önemli olan Antep’te bulduğunuz lezzeti burada da sunabilmek.”

Taner Mert, dondurma konusunda da iddialı olan Papağan’ın, kendi meralarında yetiştirdikleri keçi sütü ile üretim gerçekleştirdiklerini söyleyerek açılış sürecinde firma sahiplerinden Erdal Arul’un destek verdiğini belirtti.  

Papağanlı Dondurma & Künefe Kavacık Şubesi tarafından Beykoz Yerel Basın temsilcilerine bakır işleme plaket taktim edildi.

Papağanlı Dondurma & Künefe Kavacık Şubesi

Adres: Fatih Sultan Mehmet Cd. No:9, 34810 Beykoz/İstanbul

Sipariş Telefon: (0216) 693 34 27 / (0549) 693 34 27

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı