Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Aşure bereketi Beykoz’da paylaşıldı

Beykoz Belediyesi Muharrem Ayı vesilesiyle, ilçe sakinlerine yüz yıllardır toplumda birlik ve beraberlik sembolü sayılan aşure ikramında bulundu.

Beykoz Belediyesi Muharrem Ayı vesilesiyle, ilçe sakinlerine yüz yıllardır toplumda birlik ve beraberlik sembolü sayılan aşure ikramında bulundu.

galeri iss 5216

Tarihte birçok önemli olayın meydana geldiği Muharrem Ayı, bu aya özgü aşure ve oruç ibadetiyle idrak ediliyor. Bolluk ve bereketi de temsil eden aşurenin ikramıyla akraba ve komşular hatırlanıyor, toplumda dayanışma ve paylaşma duyguları artıyor.

Beykoz Belediyesi tarafından ilçede birlik ve beraberliğe vesile olması için hazırlanan aşureler, Ortaçeşme Merkez Camisi, Beykoz Serbostani Mustafa Ağa Camisi, Yuşa Camisi, Kavacık Yıldırım Beyazıt Camisi, Paşabahçe Merkez Camisi ve Çiftlik Camisi’nde cuma namazı sonrasında vatandaşlara dağıtıldı.  

galeri isasure bereketi beykoz da paylasildi 9890

İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ÖZEL İKRAM

Beykoz’da asırlık geleneği yaşatan aşure ikramı kapsamında ilçedeki ihtiyaç sahipleri de unutulmadı. Aşure Günü’nün gelmesiyle ihtiyaç sahiplerinin kapısını tek tek çalan Sosyal Yardım Masası ekipleri, aşureyle birlikte Beykoz Belediye Başkan Murat Aydın’ın selamını ve hayırlı bir ay dileklerini de iletti.

 “AŞUREMİZİ SEVGİ VE BEREKET DİLEKLERİMİZLE KAYNATTIK”

Aşurenin kadim medeniyetimizde kardeşliğin, paylaşma ve dayanışmanın en tatlı simgesi olduğunu vurgulayan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın: “Muharrem Ayı’nın gelişiyle kültürümüzün köklü geleneğini sürdürmek, ilçemizde birlik ve beraberlik duygularını pekiştirmek üzere, ihtiyaç sahiplerimiz başta olmak üzere hemşehrilerimize aşure ikramı yaptık. Aşuremizi sevgi ve bereket dileklerimizle kaynattık. İslam Alemi’nin Muharrem Ayı’nı en içten dileklerimle kutluyor, kaynatılan aşurelerin herkese ağız tadı, bu mübarek ayın da tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum.” dedi. 

Aşurelerini alan vatandaşlar, sosyal medya hesaplarından paylaştıkları fotoğraflar ile Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ve çalışanlarına teşekkür etti.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.