Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Av.Yüksel Baki: Bu haber tamamen gerçek dışı!

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı av. Yüksel Baki, Cumhuriyet Gazetesi'ni yalanladı: Bu haber tamamen gerçek dışı!

Cumhuriyet Gazetesi'nin, 12 Mart 2013 tarihli, “ Sıra Mezarlıklara Geldi” başlıklı bir haberi üzerine Belediye Başkan…

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı av. Yüksel Baki, Cumhuriyet Gazetesi’ni yalanladı: Bu haber tamamen gerçek dışı!

Cumhuriyet Gazetesi’nin, 12 Mart 2013 tarihli, “ Sıra Mezarlıklara Geldi” başlıklı bir haberi üzerine Belediye Başkan Yardımcısı av.Yüksel Baki’yi aradık. Söz konusu haberde, Beykoz Belediyesi’nin Kavacık Rüzgarlıbahçe Mezarlığı’nı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne sattığı iddiası yer alıyor.

Av. Yüksel Baki, haberi yalanladı

Beykoz Güncel Haber, söz konusu iddiaya ilişkin olarak Belediye Başkan Yardımcısı av. Yüksel Baki ile görüştü. Yüksel Baki, Cumhuriyet Gazetesi kaynaklı haberi şu sözler ile yalanladı: “ Büyükşehir’e devrettiğimiz bu 18 parsel alanda mezarlık alanı yok. Bu konuda daha önceden T.B.M.M’nde bir milletvekili bir önerge verdi. Biz, o önergeye de cevabımızı verdik. Bu haber tamamen gerçek dışı bir haber. Böyle bir satış yapmadık; böyle bir karar da ne encümenden, ne de Belediye Meclisi’nden almış değiliz.”

Cumhuriyet Gazetesi’nde çıkan haber şu şekildedir:

“ Beykoz Belediye Meclisi 9 Mart 2012 tarihli oturumunda, Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün belediyeye ait 18 taşınmazın Kıymet Takdir Komisyonu’nca belirlenecek bedel üzerinden İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne satılmasına ilişkin teklifini görüştü. Oturumda CHP grubunun ret oylarına karşın teklif aynen kabul edildi. 24 Nisan 2012 tarihinde de encümen kararı ile çoğunluğu Çubuklu Mahallesi’nde bulunan 18 parselin Kıymet Takdir Komisyonu’nun belirlediği bedellere göre toplam 40 milyon 247 bin 130 lira karşılığında İBB’ye satışının yapılmasına karar verdi. Taşınmazlar arasında 3 parselin durumu oldukça dikkat çekici: Beykoz Çubuklu Mahallesi’ndeki 184 ada 30 parseldeki 769 metrekare yüzölçümlü taşınmaz fiilen Kavacık Rüzgarlıbahçe Mezarlığı olarak kullanılıyor.

Anadolukavağı’nda 391 ada 12 parselde yer alan 5 bin 908 metrekare yüz ölçüme sahip alanın ise bir kısmı mezarlık. Söz konusu parselin satış bedeli de 4 milyon 135 bin 600 lira. Diğer dikkat çeken parsel Çubuklu Mahallesi 824 ada 15 numaraları parseldeki akaryakıt tesis ve ticaret alanı. Taşınmazın yüzölçümü 7 bin 670 metrekare, biçilen değer de 26 milyon 845 bin lira. Beykoz Belediyesi, borçlarına karşılık tarihi Anadolu Hisarı’nın da içinde yer aldığı parselleri metrekaresi bin liradan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne devretmiş, toplam 1 milyon 436 bin 650 liralık borcunu sildirmişti. Karar belediyenin CHP’li Meclis Üyesi Halit Kılıç tarafından yargıya taşınmıştı…”

Haber: Arzu Başlantı

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı