Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Avcı: Riva'yı yeniden hayata geçiriyoruz

A Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı, şuan atıl durumda olan Riva Tesisleri?ne bir performans merkezi kurarak yeniden hayata geçiriyor.

A Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Türkiye Spor Hekimleri Derneği…

A Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı, şuan atıl durumda olan Riva Tesisleri?ne bir performans merkezi kurarak yeniden hayata geçiriyor.

A Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Türkiye Spor Hekimleri Derneği tarafından Bursa’da düzenlen 13. Spor Hekimliği Kongresi kapsamında bir konferans verdi.

Konferansta yapmış olduğu konuşmasında kendi futbol yaşantısından anekdotlar vererek sporcu sağlığına dikkat çeken Abdullah Avcı, futbola semt sahalarında başladığını ve sakatlık sonrası semtlerdeki ”çıkıkçılara” gidip tedavi olduğunu dile getirerek ?zamanımızın büyük bölümünü sağlık merkezi kurmak için geçiriyoruz. Sporcu sağlığı ve performansları konusuna kafa yoruyoruz? dedi.

?Riva Tesisleri şu anda atıl”

A Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı, konferans sonrası sorulan ”Milli takımlarda sağlık ve performans ekipleri kurmayı düşünüyorsunuz. Nasıl bir vizyon düşünüyorsunuz. Nasıl bir ekip kurmayı planlıyorsunuz” sorusuna verdiği cevapta ise şunları söyledi: ”Türkiye Futbol Federasyonu’nun Riva Tesisleri var. Şu anda atıl vaziyette. Biz burayı yeniden hayata geçirmeye çalışıyoruz. Orada bir sporcu performans merkezi kuruyoruz. Uzmanlardan görüş alıp, proje hazırlıyoruz. Antrenman, performans ve analiz antrenörleri olacak. Bu sağlık ekipleri 14 yaş grubundan başlayıp, aynı ekiple devam edecek. Bu ekipler futbolcuların kulüpleriyle de yakın temas içinde olacak. Sağlık başta olmak üzere tüm gelişmeleri kulüplerle birlikte takip edecek. Ben kurumsallaşmaya inanan bir insanım. Özellikle kulüp yapılanmasında CEO (üst yönetici), insan kaynakları ve profesyonel spor yöneticilerinin olması gerektiğini düşünüyorum. Eğer bu yapı kurulursa, sporcu sağlığı anlamında da gerekli çalışmalar daha rahat yapılır.”

 

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.