Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Bakan Albayrak'tan Beykoz gençliğine teşekkür

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak,Beykoz'da 'Genç Hemşehri Buluşmaları' etkinliğine katıldı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, AK Parti Beykoz İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından düzenlenen 'Genç Hemşehri Buluşmalar

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak,Beykoz’da ‘Genç Hemşehri Buluşmaları’ etkinliğine katıldı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, AK Parti Beykoz İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Genç Hemşehri Buluşmaları’ etkinliğine katılarak ‘Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ ile ilgili bilgi verdi.

Bakan Albayrak “15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanı’nın talimatını alır almaz sokağa çıkan Beykoz gençliğine teşekkür ediyorum. Hepinizden Allah razı olsun.” ifadelerini kullanarak gösterdikleri dik duruş ile tarih yazdıklarını söyledi.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde düzenlenen buluşmaya Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın yanısıra AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanı Taha Ayhan, AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Saadettin Çay, İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Sağlam, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, SKM Başkanı Tuncer Dede, Gençlik Kolları İlçe Başkanı Furkan Çeliker, İlim Yayma Cemiyeti Beykoz Şube Başkanı Mehmet Karaahmetoğlu ile Sinoplu ve Beykozlu gençler katıldı. 

Mustafa Gürkan: FSM Köprüsü’nde ilk direnişi kıran gençlerdi

Toplantının açılış konuşmasını AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan gerçekleştirdi. AK Parti teşkilatının yeni bir yolculuğa başladığını belirten Gürkan “Daha önce 11 defa çıktığımız bu yolda rabbim bizleri hamdolsun mahcup etmedi. Adına Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi dediğimiz bu 12. yolculuğumuz. Her gün biraz daha hem Beykoz’da hem de Türkiye genelinde Evet oyları gümbür gümbür yükseliyor. 15 Temmuz’da FSM Köprüsü’nde ilk direnişi kıran buradaki gençlerdi.  Beykoz halkıydı.“ diyerek gençlere bazı önerilerde bulundu.

Taha Ayhan: İstiklal, İstikrar ve İstikbal için Evet

AK Parti İstanbul İl Başkanı Taha Ayhan yapmış olduğu kısa konuşmasında “16 Nisan halkoylaması son 300 yıllık tarihimizin belki de en önemli bir virajı. Gençler açısında daha da ayrı bir önemi var. Biz bu halk oylamasını gol pası olarak görüyoruz. Geçen yıl başlatmış olduğumuz ‘Gençlik yeni anayasa istiyor’ kampanyamızda topladığımız 180 bin imza ile adeta bu çabamızı gören kahraman meclis ve Cumhurbaşkanımız bize adeta gol pasını verdi. 16 Nisan’da sandık size emanet gençler. 18- 25 yaş arası gençliğe milletvekili yolu açılıyor. Bu nedenle 16 Nisan’a kadar durmaksızın çalışmamız gerekiyor.” diyerek 16 Nisan’da İstiklal için, İstikrar için, İstikbal için evet dediklerini belirtti.

Berat Albayrak: Beykoz gençliğini 15 Temmuz’dan biliyoruz

 “Tarihi dönemin başrolünü oynayan ve oynayacak olan Beykozlu genç kardeşlerim.” diyerek sözlerine başlayan Bakan Albayrak Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bakan Albayrak’ın konuşmasından bazı satır başları şöyle; 16 Nisan’ın esas ruhunu ihtiva eden 18 madde ki bunun iki maddesi yürürlük maddesi, 16 maddeyi tek tek açıklamayacağım ama ben öncelikle herkese şunu tavsiye ediyorum, diyorum ki asgari eğitim düzeyini haiz her Türk vatandaşı aklıselim, aklı yerinde her Türk vatandaşı açıp 16 maddeyi bir okusun. Çünkü muhalefet her gün yeni bir şey üretiyor. Bunun hakikatini bulmak çok zor değil. Mesela Cumhurbaşkanlığı sistemi onaylanırsa ertesi sabah lokantaları bile kapatabilir deniyor. Bu kadar olabilir mi diye baktım gerçekten söyleniyor. Bunların ötesinde bir akıl üretmemiz lazım. O yüzden bu 16 maddeyi önce okuyun.  

Belediye başkanı seçiminin aynısı

 1982 Anayasası’ndan aldığı güçle Cumhurbaşkanı olan bir kişinin sınırsız yetkisi ve sıfır sorumluluğu var. Bugün Cumhurbaşkanını sadece vatana ihanet suçundan yargılayabilirsiniz. Öyle zannediliyor. Ondan da yargılayamazsınız. Niye? TCK’da vatana ihanet suçunun tanımı yok. Tanımı olan bir suç olmadığı için neye göre yargılayacaksınız? Cumhurbaşkanını bu yasa geçerse meclisi fesh edecek deniyor. Yalana bak. Ne güzel yalan. Yalandan kim ölmüş? Bugün yalan, yarın yalan. Esas bugün Cumhurbaşkanı’nın meclisi feshetme yetkisi var. Bu çok önemli. 16 Nisan gelecek,  Cumhurbaşkanı her şeyi feshedecek. Yalan. Eğer bugünkü Anayasa ile hareket edersek bu doğru. Ama 16 Nisan’ da bu paket geçerse Cumhurbaşkanı’nın meclisi feshetme yetkisi tek bir şarta bağlı. Kendisini de feshedecek. Sen eğer Cumhurbaşkanı olarak meclisi fesh edersen senin görevinde biter. Karşılıklı fesih. Kafana estiği gibi meclisi fesh edemezsin. Meclisin görevi, yetkisi, denetimi 16 Nisan referandumu geçerse hakiki olması gereken konumuna oturacak. Bugün meclis denetleniyor. Doğru değil. Bugünkü parlamenter sistemde hükümetler denetlenmiyor. Niye? Sizin yürütmeyi kurabilmeniz için meclis çoğunluğuna sahip olmanız lazım. Yürütme erkini elinizde tuttuğunuzda mecliste elinizde olduğu için denetim olarak bugün daha zayıf. Ama yarın çok basit. Belediye Başkanı seçiminin aynısı. Bir kaç farkla. Belediye seçimleri için sandığa gidiyoruz. Belediye Meclisi’ni seçiyoruz, başkan seçiyoruz. Belediye Meclisi görevini yapıyor. Belediye Başkanı da, ‘ben 5 yıl için seçildim’ diyor. Ekibini tanıyan var mı? Sorumlu başkan olarak ekibimi kuruyorum ve 5 yıl boyunca icraatımı gerçekleştiriyorum. 5 yıl sonra halkın karşısına çıkıyorum. Halk icraatlardan memnunsa bir daha Belediye Başkanını seçiyor. Değilse, hadi güle güle. İşte farklardan biri bu. Belediye Başkanı’nı kaç defa seçiyorsunuz? Sınırı yok. Çeyrek asır başkanlık yapan başkanlar var. Bu sistemde Cumhurbaşkanı kaç defa seçiliyor? farklardan biri de bu.

Doğru bilgiye sahip olmamız lazım

Toplumun temel dinamiğini oluşturan genç neslin içinden geçilen süreci iyi okumak zorunda. Fikir sahibi olmak zorundayız. Fikir sahibi olmak için bilgi sahibi olmak lazım. Bilgiye erişim çok kolay. Ancak bir tehlikesi var. Nasıl bilgiye sahip olacağız? Doğru bilgiye sahip olmamız lazım. Birileri bizi gaza getirebilir. Kaynağı belli mi? Güçlü bir liderle bilgi kirliliğine dayalı gündemleri ve tüm korku salmaya çalışanlara karşı dimdik durduk. Bilgi sahibi olmanın da bir zorluğu var. Nedir bu zorluk? Her zamankinden doğru bilgiye ulaşmanın çok daha zor olduğu bir dönemdeyiz. Yani bilgi kirliliği, manipülatif, provokatif, insanların beyinsel ve zihinsel dağarcıklarını kirletmeye yönelik müthiş bir saldırı var. Dolayısıyla her bilgi değil, hangi bilgi, sahi ve doğru bilgiye ulaşmanın kritik bir önem arz ettiği bir dönemdeyiz. Ne için? Fikir sahibi olmak için. Onun için sahip olduğumuz fikri beslemek için temellerini sağlam inşa etmek için çok hakikatli bilgi dağarcığına sahip olmamız lazım. Onun için sloganik değil, ben bile burada atıp tutuyorsam gidip araştırın..

Vatan hainleri Hayır diyorsa bir düşünün

Evet veya Hayır diyen kimseye bir eleştirim yok. Ancak bir hakikati ortaya koymamız lazım. Bugün bütün vatan hainleri Kandil, İmralı, Pensillvanya dahil aklınıza gelebilecek tüm örgütler ve uluslararası devletler bir safta birleşip tek vücut, tek ses Hayır diyorsa iki dakika düşünelim.

Gençler 15 Temmuz’da tarih yazdı

18-25 yaş arası bu ülkede 7,5 milyondan fazla arkadaşımız var. Bu gençlerimiz sadece bu anayasa değişikliğinin temel dönüşümlerinden biri olan 18-25 yaşa milletvekilliğinin önünü açacak bu düzenleme noktasında herkesten çok sahip çıkması lazım. ‘Ben 18 yaşındayım dünyayı değiştirebilirim’ motivasyonunda olacağım, ‘ben 18 yaşındayım, bana cezai ehliyet vereceksin, hukuki imza yetkisi vereceksin, 18 yaşına gelince evlenme, ev bakma, geçinme yetkisi vereceksin, 18 yaşında olunca elime silah verip cepheye göndereceksin, ‘kusura bakma milletvekili olamazsın.’ Böyle bir şey olabilir mi? Siz bunu anlayıp, idrak edip, anlatma noktasında çok net bir göreviniz var. 30’dan 25’e düşürdüğümüzde muhalefet ettiler, gerekçe çoluk çocuktu. Ne oldu? 25-30 yaş arası milletvekillerimiz siyaset yapıyor, gençlerin sorunlarını takip ediyor, sıkıntılarını, ideallerini, hayallerini ete kemiğe büründürmek için. 600 vekilin hepsi 18 yaşında olacak diye birşey yok, böyle bir şey demiyoruz biz. Bu liyakata, bu donanıma haiz bu gençliği biz tabii ki almak durumundayız. Alacağız da varsın onlar almasınlar, biz AK Parti olarak yine aday yapacağız Allah’ın izniyle, göreceksiniz ama bu liyakate sahip gençlik ile bu ufka, bu vizyona, bu yerli ve milli duruşa sahip gençlikle. 18 üzeri gençlik 15 Temmuz’da başta Beykoz olmak üzere tüm Türkiye’de tarih yazarak bir duruş gösterdi. 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanı’nın talimatını alır almaz sokağa çıkan Beykoz gençliğine teşekkür ediyorum. Hepinizden Allah razı olsun.

Son yüzyılın en önemli genç nesli sizsiniz

Herkes kendi nesli üzerinde genç nesli biraz hor görür. Analar, balalar ne diyor size? ‘Siz ne çektiniz, biz neler çektik’, şunlar, bunlar…. Her nesil kendi içerisindeki zorluk ve sıkıntı yaşasa da benim naçizane kanaatim son yüzyılın en önemli, en kıymetli, en değerli, en kritik genç nesli sizin nesliniz. Çok net söylüyorum, gaza getirmek falan için değil. Eski çalıştığım özel sektördeki bir kurumda 27 Mayıs döneminin üniversite öğrencisi olan bir beyefendi, kendi anısını ağlayarak bana anlattı. Tarih 1959, 1960. Bana derdi ki ‘ya Berat Bey, biz ne bilelim o zaman bütün bu süreçleri. Bütün gazeteleri açıyorduk, gazetelerde manşet, ‘Hükümet ülkeyi soyuyor, külçe külçe altınlarla yurt dışına para kaçırıyor.’ Ertesi gün manşet, ‘Hükümet toprakları satıyor. Ağrı’yı, Van’ı, Ardahan’ı Ruslara sattı.’ Evladım biz nereden bilelim? O zamanki imkanlarla İstanbul’da ben hukuk öğrencisiyim, otobüse atlayacağım bir haftada Van’a, Ağrı’ya, Ardahan’a gideceğim, bakacağım Türk bayrağı sallanıyor, bineceğim otobüse geri geleceğim, 15 gün sonra e o zaman anlayacağım. Böyle bir imkan mı var? Gazeteler böyle yazıyor. Ertesi gün, ‘Diktatör iktidar üniversite öğrencilerini mahzene kapattı, kıyma makinelerinden geçirdi, hepsini öldürdü, tozlarını da asfalta döktü.’ Biz tabii bunları gördüğümüzde beynimize kan sıçramıştı. Ne bilelim, çıktık sokağa, peş peşe öğrencilerle eylem yaptık, yakasına sarıldık diktatörlerin ne zaman ki Yassıada’ya gittiler, ne zaman asıldılar, ne zaman iftiralarla içi boş tüm bu iftiralarla asıldıklarını gördük, o zaman hüngür hüngür ağladık ve bu ülkeye oynanan oyunun ne kadar büyük bir oyun olduğunu anladık. Evladım nereden bileyim?’ Hala bu anısını ağlayarak anlatan bir nesildi o nesil.

16 Nisan, 15 Temmuz’un çok net bir rövanşıdır

Ülke olarak nereden nereye geldik. Türkiye’nin geldiği bu nokta yeter mi bizim için? Hayır. 25 bin dolara çıkması lazım. Bunun için lobilerin, vesayet odaklarının malum yurtdışındaki merkezlerin elinde oyuncak olan Türkiye tarihte kaldı. Kalmak zorunda. 15 Temmuz bunun ete kemiğe büründüğü tarihtir. Önümüzde bir siyasi seçim yok, bir partinin seçimi yok. A, B partisi yok. Önümüzde milli olanla olmayanın çok net ayrışacağı bir süreç var. Bu ülke yerli ve milli değerleriyle büyük Türkiye’ye doğru yer alacak ya da 15 Temmuz’daki gibi suret-i haktan görünüp, bizden görünüp içimize sızan hainlerle uçuruma sürüklenecek. İşte 16 Nisan, 15 Temmuz’un çok net bir rövanşıdır. 15 Temmuz’a atılacak en ağır tokat ve darbedir. 16 Nisan’a kadar partinin, siyasetin bir önemi yok, Türkiye’nin önemi var.

Konuşmaların ardından AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Furkan Çeliker tarafından Bakan Brat Albayrak’a hediye takdim edildi.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.