Başkan Murat Aydın’dan BİSK’e randevu tepkisi

Başkan Murat Aydın’dan BİSK’e randevu tepkisi

Beykoz Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği (BİSK) üyeleri 5 Aralık Kadın Hakları Günü nedeniyle Beykoz Belediye Meclisi’ndeki parti gruplarını ziyaret etti. Kamuoyu açıklamasında Belediye Başkanı Murat Aydın’dan randevu alamadıklarını söyleyen üyelerin randevu talebini 1,5 sene önce istedikleri ortaya çıktı. 

Beykoz Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği (BİSK) Yönetim Kurulu üyeleri, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü nedeniyle Beykoz Belediye Meclisi’ndeki parti gruplarını ziyaret etti.

5 Aralık 1934’de Türk kadının seçme ve seçilme hakkının 87.yıl dönümü anısına kadın meclis üyelerine çiçek takdim edildi.

Özel gün dolayısıyla AK Parti grubunu da ziyaret eden BİSK heyeti, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’a istek ve taleplerini iletti. Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ise geçtiğimiz günlerde kamuoyu açıklamasında bulunarak kendisi ile diyalog kuramadıklarını ve randevu alamadıklarını belirten üyelere sert tepki gösterdi.

Beykoz Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği (BİSK) Yönetim Kurulu üyelerinin, Başkan Murat Aydın’dan 1,5 sene önce, pandemi döneminde randevu talep ettikleri onun haricinde ise bir taleplerinin olmadığı ortaya çıktı.

“RANDEVULU RANDEVUSUZ HERKESE KAPI AÇIK”

BİSK heyeti ile konuşan Belediye Başkanı Murat Aydın, BİSK’in randevu talep etmeden bir kamuoyu açıklamasında bulunma tavrını doğru bulmadığını belirterek, “Belediye başkanından randevu istiyoruz, verilmiyor diyorsunuz. Özel kalemden randevu istediniz mi? Randevu istemeden randevu istedik, verilmedi diyorsunuz. Bu yapılan yanlışı düzeltin. Biz spor ile ilgili müdürlük kurmuşuz, her türlü desteği veriyoruz, elimizden gelen gayreti gösteriyoruz, her şeyi yapıyoruz. Yapmaya da devam ediyoruz. Randevulu da gelen randevusuz da gelen herkese kapı açık.” sözleri ile tepki gösterdi.

BİSK Genel Sekreteri İlker Güner ise yakın tarihte Özel Kalem Müdürlüğü’ne gitmediklerini, bir buçuk sene önce randevu talep ettiklerini doğruladı.

Güner, tesislere asılan pankartlara ilişkin konuşarak, tesislere gelenlerden para alınmadığı sadece alt yapılardan alındığını belirtti.

“BELEDİYE TESİSLERİNDEN ÜCRET ALINMAYACAK”

Belediye Başkanı Murat Aydın ise “Tesislerden ücret alınıyordu. Dolaştığımda gençler ‘Biz para vererek oynuyoruz burada’ diyorlardı. Belediyenin tesislerinden ücret alınmadan yararlanılacak. Kulüplerimiz de elektrik, su, çay ve ısınma parası ödemeyecek. Formanı vereceğim, her şeyi vereceğim. Niye? Gençlerden para almayasınız diye.” şeklinde konuştu.

KULÜPLER FATURA VE MALZEME PARASI ÖDEMEYECEK

“Neye ihtiyacınız varsa her şeyi vereceğiz” diyen Başkan Murat Aydın, “Orada kulübün kullanmadığı saatlerde tesis ücretsiz kullanılacak. Bu kadar. Kulübün kullanmadığı saatlerde, Beykozlu insanlar, yaşlısı ve genci oraya geldiği zaman bir kuruş para vermeden girecek. Kulüplerde kullanırken elektrik, su, ısınma ve çay parası ödenmeyecek, malzeme parasını da biz vereceğiz.” dedi.  

Konuşmaların ardından BİSK Genel Sekreteri İlker Güner, Belediye Başkanı Murat Aydın’dan yüzyüze randevu istedi. Başkan Murat Aydın ise basın üzerinden randevu istenilmeyeceğini, yapılan yanlış söylemlerin düzeltilmesinin ardından randevu talebinde bulunmalarını rica etti.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.