Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

BBP Beykoz referandum kararını açıkladı!

Büyük Birlik Partisi (BBP)  Beykoz İlçe Teşkilatı olağan kongresini gerçekleştirdi.

BBP Beykoz İlçe Teşkilatı olağan kongresini gerçekleştirdi. Bir önceki dönem ilçe başkanlığı görevini yürüten Melih Perçin tek aday olarak girdiği ilçe…

Büyük Birlik Partisi (BBP)  Beykoz İlçe Teşkilatı olağan kongresini gerçekleştirdi.

BBP Beykoz İlçe Teşkilatı olağan kongresini gerçekleştirdi. Bir önceki dönem ilçe başkanlığı görevini yürüten Melih Perçin tek aday olarak girdiği ilçe başkanlığı seçimlerinde, katılan bütün delegelerin oyunu alarak yeniden ilçe başkanı seçildi. 

Beykoz Vakfı’nda gerçekleştirilen olağan kongrede BBP Beykoz İlçe Başkanı Melih Perçin, Nisan ayı ortalarında yapılması düşünülen referandumda BBP Beykoz İlçe Teşkilatı ve Alperenler olarak ‘Hayır’ diyeceklerini açıkladı.

Bilgehan Murat Miniç: Korkaklığa geçit vermeyeceğiz

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kongrede ilk sözü kongre divan kurulu başkanlığını da yürüten Bilgehan Murat Miniç aldı. Konuşmasında gündemi değerlendiren Miniç, Büyük Birlik hareketinin bir ihlas hareketi olduğunu, kişilerin çokluğu ile değil iman ile hareket etmeyle hakkaniyetin merkezi olduğunu belirtti. Referanduma ve 2019 yerel seçimlerine seçilen bu yeni yönetimin altında girileceğini belirten Bilgehan Murat Miniç; ‘Var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Korkaklığa geçit vermeyeceğiz.’ şeklinde sözlerini sonlandırdı. 

Melih Perçin: Beykoz Teşkilatı ve Alperenler olarak ‘Hayır’ diyeceğiz

Daha sonra kürsüye gelen BBP Beykoz İlçe Başkanı Melih Perçin, konuşmasına Cemil Meriç’in sözleriyle başladı. ‘Zulmün olduğu zamanlarda tarafsızlık, namussuzluktur.’ diyen Perçin kongrenin hayırlara vesile olmasını diledikten sonra şunları söyledi; ‘Şu anda ülkemizde OHAL olduğundan çifte hukuk söz konusu. Yargı bağımsızlığı söz konusu değil. Müthiş bir bilgi kirliliği söz konusu. Siyasetin buhranlı dönemlerinde ortaya çıkıp inisiyatifi ele alarak milletin vicdanı olmak çok önemli. BBP bu inisiyatifi almak için ne gerekiyorsa yapacaktır… Türkiye’nin 1877 den beri tam 139 senelik parlamenter sistem tecrübesi vardır. Akp iktidarı anayasanın hangi maddesinden memnun değildir? Değiştirmek istedikleri bütün maddeleri değiştirdiler. Sadece Abdullah Gül Cumhurbaşkanı iken bir tane yasayı veto etti. O da şike yasası… Başkanlık sistemi ABD dışında hiç bir ülkede başarılı olamamıştır. ABD’nin başarısı ise demokrasi kültürüne, yurttaşlık bilincine ve en önemlisi federal bir sisteme sahip olmasıdır. ABD’de katı bir şekilde kuvvetler ayrılığı ilkesi vardır. Başkan hiç bir şart altında meclisi kontrol edemez ve feshedemez. Başkan tüm kararlarını meclis onayına sunmak zorundadır… Üniversitelerde öğretim üyeleri rektör seçimlerinde oy kullanarak rektör seçiyorlar. En çok oy alan 6 adayı YÖK 3’e indirip Cumhurbaşkanlığına sunuyordu. Cumhurbaşkanı bu 3 adaydan birini atıyordu. Ohal KHK’ları ile bunu da ortadan kaldırdılar. Artık Cumhurbaşkanı istediğini atayabiliyor. Tahammülsüzlüğe bir bakın… Basının baskı altında olduğu bir ülkede vatandaşın bilgi alma hakkı elinden alındığı için referandumda vereceği karar tartışılacaktır. Sağlıklı karar veremeyecektir. Tıpkı 82 Anayasasında %92 eve oyu verdiği gibi. Bu yüzden biz getirilmek istenen ve terör, ekonomi, işsizlik gibi daha bir sürü konuda neye çare olacağı belli olmayan bu başkanlık tasarısına biz BBP Beykoz İlçe Teşkilatı ve Alperenleri olarak ‘hayır’ diyeceğiz.’

Yapılan konuşmalardan sonra seçime geçildi. Bir önceki dönem ilçe başkanlığı görevini yürüten Melih Perçin tek aday olarak girdiği ilçe başkanlığı seçimlerinde, katılan bütün delegelerin oyunu alarak yeniden ilçe başkanı seçildi. 

Asil Yönetim Kurulu listesi şu şekilde;

Melih Perçin

Özer Güneş

Hasan Demircan

Kamil Mustafa Bağcılar

Hasan Gültekin

Yaşar Develioğlu

Yılmaz Güneş

Serdar Altınbaş

Süleyman Yıldırım

Mehmet Cengiz Gülay

Muammer Atmaca

Mehmet Kaya

Hüseyin Uygur

Süleyman Çetin

Ergin Uygur

Hasan Şimşek

Hüseyin Yağız

Cem Gülay

Ertan Yanık

Murat Türkcanlı

Cemal Ergin

Levent Behzat Erkul

Gürbüz Önder

Naim Kaya

Fahri İpek

Kemal Karaman

Onur Yılmaz

İsmail Özcan

İhsan Akbulut

Sedat Kaya

Yahya Tokat

Hayati Aydoğdu

Ersin Yazıcı

Ersin Dursun

Hasan Alkış

Mehmet Yangöz

Coşkun Türe

Alparslan Bulut

Mustafa Konak

Soydan Emanet

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.