Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz 10. Uluslararası Çocuk Festivali başladı

Beykoz 10. Çocuk Festivali, farklı ülkelerden gelen çocukların katılımıyla başladı.

10. Uluslararası Beykoz Kaymakamlığı ve Beykoz Belediyesi Çocuk Festivaline katılmak için Prizren, İskele ve Srebrenica'dan ilçemize gelen resmi delegasyon ve öğrencil

Beykoz 10. Çocuk Festivali, farklı ülkelerden gelen çocukların katılımıyla başladı.

10. Uluslararası Beykoz Kaymakamlığı ve Beykoz Belediyesi Çocuk Festivaline katılmak için Prizren, İskele ve Srebrenica’dan ilçemize gelen resmi delegasyon ve öğrenciler Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ile Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i makamında ziyaret etti. 

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek makamlarında ziyaret eden heyette; Srebrenica Başkan Yardımcısı Nermin Ali Vukoviç, Başkan Danışmanı Zekeriya Hadziç, Prizren, İskele ve Srebrenica öğretmen ve öğrencileri ile belediye birim müdürleri hazır bulundu.

Başkan Çelikbilek, “Çocuklar bir çiçektir onları yaşatmak lazım”                    

Ziyaretten ziyadesiyle mutlu olduğunu belirten Başkan Çelikbilek, belediye olarak kardeş şehirlere yapılan yatırım ve gezilerden de bahsederek, ‘Bizim bu davetimize katılarak bizleri onurlandırdınız. Sizlere teşekkür ediyoruz. Dünyada ilk olarak çocuklara bayram hediye eden bir milletiz. Çocuklar bir çiçektir. Onları yaşatmak lazım. Dünyada özgürlüklerinden uzak yaşayan çocuklar var. O yüzden dünyadaki tüm çocuklar için huzur ve barış isteyelim. 23 Nisan Bayramı, sadece Türk çocuklarının değil, tüm dünya çocuklarının bayramıdır. Barış sevgi, saygı ve muhabbeti gönlünüzden hiç eksik etmeyin. Herkes birbirine hürmet ederse yaşamak kolaylaşır. Çocuklarımızın yüzü hep gülsün, bayramınız kutlu olsun“ dedi.

Kaymakam Katırcı: Bütün çocukların bayramını kutluyorum

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı da yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi; “Dünyada çocuklarına milli bayram armağan edilen tek ülke olan Türkiye Cumhuriyeti’nin bütün çocuklarının Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlar, bu güzel günü armağan eden başta büyük önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşı kahramanlarını ve bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz

Beykoz’da olmaktan duydukları memnuniyeti ifade eden Prizren, İskele ve Srebrenica’dan gelen heyetler, çocuklara farklı kültür ve coğrafyaları tanınma fırsatı verdikleri için etkinliğin ev sahibi olan Kaymakam Katırcı ve Başkan Çelikbilek’e teşekkürlerini iletti.

Konuşmaların ardından karşılıklı olarak ülke kültürlerine ait hediyeler ve rozetler takdim edildi. 

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.