Beykoz 2’inci etap planlarının İBB süreci tamamlandı

Beykoz 2’inci etap planlarının İBB süreci tamamlandı

Beykoz’un Göksu, Kavacık, Yenimahalle, Göztepe, Kanlıca, Anadoluhisarı ve Çubuklu mahallelerinin bir bölümünü kapsayan 1/5000’lik planların İBB süreci tamamlandı.

Beykoz Gerigörünüm ve Etkilenme Bölgesi 2’inci Etaba ilişkin Göksu, Kavacık, Yenimahalle, Göztepe, Kanlıca, Anadoluhisarı ve Çubuklu mahallelerinin bir bölümünü kapsayan 1/5000’lik planlar İBB Meclisi’nden oy birliğiyle geçti.

CHP ve İYİ Parti ret oyu vermişti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi’nin Aralık 2018’de oylanarak kabul edilen Beykoz Geri Görünüm ve Etkilenme Bölgeleri 2. Etap 1/5000’lik planlara askı süresi içinde çok sayıda itiraz yapılmıştı. Yaklaşık 2 senenin ardından tekrar İBB meclis gündemine gelen ilk itirazlar Temmuz ayı 2’inci oturumunda CHP ve İYİ Parti’nin ret oylarına karşı AK Parti ve MHP grubunun oy çokluğu ile kabul edildi.

AK Parti ve MHP grubunun oylarıyla kabul edilen ilk itirazların ardından İBB Meclisi Temmuz ayı son oturumunda Beykoz Gerigörünüm ve Etkilenme Bölgesi 2. Etaba ilişkin 1/5000 Ölçekli KARNİP İtirazı hakkında ki diğer İmar ve Bayındırlık Komisyonu Raporu da görüşüldü. Beykoz’un Göksu, Kavacık, Yenimahalle, Göztepe, Kanlıca, Anadoluhisarı ve Çubuklu mahallelerinin bir bölümünü kapsayan 1/5000’lik planlara bu kez oy birliğiyle meclisten geçti.

Facebook yorumları

Site Yorumları

  • ünal hami demir

    red oyu verenler ondan sonra oy toplamak için kapı kapı gezerler tüm halk görüyor bunları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.