Beykoz Belediye Başkanı’ndan anlamlı paylaşım!

Beykoz Belediye Başkanı’ndan anlamlı paylaşım!

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, sosyal medya platformu Twitter hesabından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayarak Beykoz’da kadınlara yönelik yapılan projeleri tek tek paylaştı. 

Beykoz'da toplumsal yaşamın her kademesinde kadınların istihdamına ve desteklenmesine yönelik birçok projeyi hayata geçiren Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, sosyal medya platformu Twitter hesabından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel bir paylaşım yaptı.

Belediye Başkanı Murat Aydın, “Azim ve emekleriyle geleceğe kıymetli izler bırakan, Merhamet dolu yürekleriyle dünyayı güzelleştiren, Dokunuşlarıyla hayatı anlamlandıran, Kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun.” diyerek ilçede kadınlara yönelik yapılan çalışmaları tek tek anlattı.

KADINLARA ÖZEL 5 SPOR MERKEZİ

Göreve geldiği günden bu yana Beykoz'da kadınların hayatını güzelleştirmek için çalıştıklarını ifade eden Murat Aydın, ücretsiz 5 kadın Spor Merkezi açtıklarını belirtti.

42 BİN KADIN FAYDALANDI 

Beykoz kadınlarının büyük ilgi gösterdiği bu spor merkezlerinde gerçekleştirilen çevrimiçi ve fiziksel spor eğitimlerinden bugüne kadar 42 bin 195 kadın faydalandı.

KADINLAR BEYSEM İLE YENİ HOBİLER EDİNİYOR

Hobi, eğitim ve istihdam merkezleri olan BEYSEM Kurslarından da bahseden Murat Aydın, kursların sayısını artırdıklarını belirtti.

BEYSEM çatısı altında ise bugüne kadar 3 bin 170 kadının hobi edinmesine ve becerilerinin gelişmesine katkı sağlandı.

Ayrıca, kursiyerlerin ürettikleri el emeği göz nuru ürünler Elmasburnu ve Cumhuriyetköy Köy Pazarları'nda satışa sunuldu. Bu sayede hem kadınların istihdamına hem de ev ekonomisine katkı sağlandı.

KADINLARA ÖZEL PLAJ

İstanbul’un dört bir yanından kadınların akın ettiği gözde mekân Elmasburnu’ndan bahseden Murat Aydın, “Kadınlarımızın çok sevdiği, Türkiye'nin en güzel kadınlar plajını Elmasburnu'nda açtık. 2020 yazından bu yana haftanın 4 günü sadece onlar için hizmet veriyoruz.” dedi.

“MARKA PROJEMİZ: AKDEM”

Beykoz Aile, Kadın Destekleme ve Engelliler Merkezi’nden (AKDEM) ‘Marka projemiz’ diye bahseden Murat Aydın, “Evlatlarının mutluluğu hayatlarının en önemli gayesi olan anneleri desteklemek, hayattaki engelleri birlikte aşmak için marka projemiz; Beykoz Aile, Kadın Destekleme ve Engelliler Merkezi'ni hayata geçirdik. Nice kadınımıza, annemize umut oluyoruz.” ifadelerini kullandı.

KADIN GİRİŞİMCİLERE DESTEK

Kadınların hayallerindeki işe giden yolda da destekler sunduklarını belirten Aydın, AKDEM çatısı altında Hasan Kalyoncu Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen Kadın Girişimcilik Sertifika Programı'ndan bahsetti. Aydın, “Buradan nice başarılı girişim hikâyeleri çıkacak inşallah.” dedi.

KADIN ÇİFTÇİLERE 90 TON ÜRÜNDE ALIM GARANTİSİ VERİLDİ

Beykoz’da çifti kadınlara Alım Garantili Tarım Proje’si kapsamında destek olundu. Kadınlar, Alım Garantili Tarım Proje’si kapsamında Beykoz Köy Pazarları’nda ürünlerin satma imkânı buldu.

Aydın, bu proje kapsamında 10 kadın çiftçiye 90 ton üründe alım garantisi verildiğini söyledi.  

Murat Aydın, paylaşımının sonunda “Hayatın her alanına dokunuşlarını daha çok görmeyi arzu ettiğimiz kadınlarımız için çalışmaya devam edeceğiz. İyi ki varsınız...” ifadelerini kullandı.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.