Beykoz Belediyesi iddialara cevap verdi!

Beykoz Belediyesi iddialara cevap verdi!

Beykoz Belediyesi, Alibahadır Mesire Alanı ile ilgili bir haber sitesinde yer alan iddiaların gerçeği yansıtmadığını, belediyeye ait alanda Kemankeş Restoran, Mete Gazoz Okçuluk Tesisi, kamp yapmak isteyen sporcular için konaklama tesisi ve vatandaşlar için mesire alanı bulunduğunu bildirdi.

Beykoz Belediyesi, Alibahadır Mesire Alanı ile ilgili bir haber sitesinde yer alan iddialara dair kamuoyu açıklaması yaptı. 

Belediyeden yapılan açıklamada, haber adı altında yayımlanan metnin oluşturulması esnasında hiçbir gazetecilik etiğine uyulmadığı ve belediyeye hiçbir söz hakkı tanınmadığı ifade edilerek, şunlar kaydedildi:

"Gazete Duvar’da 21 Nisan 2022’de yine Hazal Ocak imzasıyla yayınlanan “Alihabadır Mesire Alanı” ile ilgili haber gerçek dışı ithamlar içermektedir. Haber adı altında yayınlanan metnin oluşturulması esnasında hiçbir gazetecilik etiğine uyulmamış ve kurumumuza yine hiçbir söz hakkı tanınmamıştır.

1) Alibahadır Mesire Alanı Beykoz Belediyesi’ne aittir. Alanda Kemankeş Restoran, Mete Gazoz Okçuluk Tesisi, kamp yapmak isteyen tüm sporcular için konaklama tesisi ve vatandaşlarımız için mesire alanı bulunmaktadır.

2) Okçuluk tesisinde, olimpiyat şampiyonumuz Mete Gazoz dahil olmak üzere birçok okçumuz antrenman ve kamp yapmıştır. Paralimpik milli sporcularımız dahil olmak üzere farklı branşlarda birçok sporcumuz defalarca bu alanda kamp yaparak yarışmalara hazırlanmıştır.

3) Spor tesisimiz, başta okçuluk olmak üzere amatör ve profesyonel tüm sporculara açıktır. Okçuluk sporunun gelişimi ve sporcularımızın rekabet edebilmesi amacıyla burada çeşitli etkinlikler ve turnuvalar düzenlenmektedir.

Ülkemizin olimpiyatlarda okçuluk alanındaki muazzam başarısı tüm dünyanın malumudur. Mete Gazoz Okçuluk Tesisi ve burada yapılan çalışmalar bu başarıya hizmet eden kıymetli çalışmalardır. Bu başarılara leke sürme amacı taşıyan art niyetli ve gazetecilik ahlakından uzak haberi kınıyor, gençlerimizin geleceğine yapılan çalışmalara dahi kara çalmak isteyen karanlık zihniyeti kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

Saygılarımızla”

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.