Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz Belediyesi'ni denetleyecek isimler belli oldu

Beykoz Belediyesi Meclisi Ocak Ayı birleşimi, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in başkanlığında gerçekleşti.

Meclisin açılışında konuşan Başkan Yücel Çelikbilek, son günlerde yaşanan üzücü terör olaylarına değinerek: “Ülkemizi parçalamak istey

Beykoz Belediyesi Meclisi Ocak Ayı birleşimi, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in başkanlığında gerçekleşti.

Meclisin açılışında konuşan Başkan Yücel Çelikbilek, son günlerde yaşanan üzücü terör olaylarına değinerek: “Ülkemizi parçalamak isteyen dış güçlere karşı hepimiz vatanımızın birlik ve bütünlüğü için çalışmalıyız. Emperyalist ülkelerin tek amacı, Irak, Musul petrollerini paylaşmaktır. Türkiye’yi parçalamak istemeleri, Suriye ve Irak’taki kardeşlerimize sahip çıktığımız içindir. Rabbim kötü niyetli bu ülkelere fırsat vermesin. Vatanımız muhabbettin arttığı bir yer olsun. Ülkemize de bir daha böyle kötü olayları yaşatmasın.  2017 yılının kazasız, belasız bir yıl olmasını diliyor, terör saldırılarında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar temenni ediyorum” dedi.

AK Parti ve CHP Grubu meclis üyeleri söze alarak ülkemizdeki terör saldırılarını kınadılar ve tekrar yaşanmaması için temennilerini dile getirdiler. Ardından 9 Aralık 2016 tarihli tutanak gündeme alınarak oy birliğiyle kabul edildi ve tekliflerin görüşülmesine geçildi.

Denetim Komisyonu üyeleri seçildi

Yapılan oylamayla Nevzat Oral, Engin Yıldız, Cavit Gül Denetim Komisyonu üyeliğine seçildi. Denetim Komisyonunda Çalıştırılacak Uzman Kişi hakkındaki Yazı İşleri Müdürlüğünün teklifi, Teklif Karar olarak kabul edildi. Sokak isimlendirilmesi iptali hakkındaki Emlak ve İstimlâk Müdürlüğünün teklifi, Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Komisyonuna gönderildi.

Gündemde Olmayan Müdürlük Teklifi olan, emniyet hizmetlerinde kullanılmak üzere araç tahsisi hakkındaki Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünün teklifi ise Hukuk Komisyonuna havale edildi.

Bir sonraki meclis toplantısı 4 Ocak 2017 Çarşamba günü saat 10.00’da yapılacak.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.