Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz buluşmaları Kastamonu akşamlarıyla renkleniyor

Beykoz’da, Anadolu’nun doğa ve kültür mirası ile kardeşliğine sahne olan “Beykoz Yöre Buluşmaları”nda Karadeniz’in doğal ve tarihi güzellikleriyle gözde şehri Kastamonu’nun tanıtıldığı akşamlar başladı.

Beykoz’da, Anadolu’nun doğa ve kültür mirası ile kardeşliğine sahne olan “Beykoz Yöre Buluşmaları”nda Karadeniz’in doğal ve tarihi güzellikleriyle gözde şehri Kastamonu’nun tanıtıldığı akşamlar başladı.   

galeri isbeykoz bulusmalari kastamonu aksamlariyla renkleni 1557

Beykoz Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı Yöre Buluşmaları’nda, Giresun ve Ordulu hemşehrilerin buluştup kaynaştığı, özel belgesel gösterimleriyle memleketlerine yolculuğa çıktığı akşamların  ardından Kastamonu ve ilçelerinden hemşehriler bir araya geldi. 

Kavacık Yaşam Merkezi’nde düzenlenen gecede, Kastamonu İli, Bozkurt’un Görentaş, Köseali, Alantepe ve Ortasökü Köyü, İnebolu’nun Hacıibrahim ve Çatalzeytin’in Dağköy Köyü ağırlandı.  

Hemşehrilerin ata topraklarına dair güzellikleri yâd ettiği, anıları paylaştığı programda davetlilere ilk olarak kokteyl ikram edildi. 

Gecenin kardeşliğine yöreye özgü davul zurna ve köçeklerin neşesi eşlik etti. 

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın kokteyle katılarak dernek başkanları ve Kastamonulu hemşehrileriyle hasbihal etti. 

galeri isbeykoz bulusmalari kastamonu aksamlariyla renkleni 8345

Ardından yöre buluşmaları için özel hazırlanan “Beykoz’un Renkleri” Belgeseli’nden gecede yer alan köylere dair kesitler gösterildi. 

Beykozlu Kastamonuluları köy manzaralarıyla memleketlerine götüren belgesel programa katılanlar tarafından beğeniyle izlendi. 

galeri isbeykoz bulusmalari kastamonu aksamlariyla renkleni 7188

“TEKNOLOJİNİN İMKANLARIYLA ATA TOPRAKLARIYLA BAĞ KURUYORUZ”

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın programda yaptığı konuşmada yöre buluşmalarıyla ata topraklarıyla bağı güçlendirmeyi amaçladıklarını vurgulayarak, teknolojinin imkânları ve hazırlanan belgesellerle yüz yıl sonra dahi köylere dair güzellik ve değerlerin yeni nesiller tarafından görülebileceğini söyledi.   

Kastamonulular Derneği (KASDER) Beykoz Şube Başkanı Süleyman Çalık ve köy dernekleri başkanları da gece de tek tek söz alarak, Beykoz Belediyesi’ne yörelerinin tanıtılması ve kalkınmasına verdiği destek dolayısıyla teşekkür etti. 

galeri isbeykoz bulusmalari kastamonu aksamlariyla renkleni 6090

Beykoz’un Renkleri” Belgeseli kurumun youtube.com/BeykozBelTr adresi ile Başkan Murat Aydın’ın youtube.com/murataydin34 hesabından izlenebiliyor.

 

 

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.