Beykoz Burunbahçe’den İSPARK kalkıyor mu?

Beykoz Burunbahçe’den İSPARK kalkıyor mu?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beykoz’a kazandırılacak projeler için bölgede incelemelerde bulmuştu. CHP Beykoz İlçe Başkanlığı tarafından Burunbahçe Sahil Bandı’nda düzenleme çalışmalarının başlatıldığı duyuruldu.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, bir önceki Beykoz ziyaretinde İlçe Başkanı Aydın Düzgün eşliğinde Burunbahçe’yi ziyaret ederek sahil bandı üzerinde yapılacak düzenlemeler için bölgede incelemelerde bulunmuştu.

İncelemelerin akabinde CHP İlçe Başkanı Aydın Düzgün, İBB’nin Burunbahçe Sahil Bandı alanında düzenleme çalışmalarının başlatıldığını duyuran bir paylaşım yaptı.

Burunbahçe’de başlatılan çalışmalarının duyurusundan sonra gözler İBB’nin Burunbahçe İSPARK alanına dair düzenleme yapılıp yapılmayacağı yönüne çevrildi.

İBB’YE İSPARK’IN KALDIRILMA TALEBİNDE BULUNULACAK MI?

Beş sene önce, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal ve dönemin CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş’ın içinde bulunduğu yürüyüşte, Burunbahçeye yapılacak olan İSPARK’a karşı gelerek protesto eylemi gerçekleşti.

Barış Yarkadaş, “İSPARK ve İBB, bu alanı komple kapatmak ve rant alanı haline çevirmek istiyor ama biz buranın rant alanına çevrilmesine izin vermeyeceğiz.” diyerek projeye engellemek istemişti.

Milletvekili Mahmut Tanal ise, bu tür alanlardan, sahilden ve açık havadan tüm yurttaşların ücretsiz bir şekilde yaralanabilmesi gerektiğini söyleyerek “İSPARK’ın buraya paralı giriş butonu koyması yasalara aykırıdır. Biz, bu uygulamayı yargıya taşıyacağız ve halkın bu alandan ücretsiz yararlanmasını sağlayacağız” şeklinde konuşmuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi yönetimini devralmasının üstünden iki yıl geçmesine rağmen protesto edilen İSPARK alanı İBB bünyesinde hizmet sunmaya devam ediyor.

5 sene önce yürüyenler arasında yer alan, halen Milletvekilliğine devam eden Mahmut Tanal ve İlçe Başkanı Aydın Düzgün, İBB tarafından Burunbahçe alanında yürütülen çalışmalar kapsamında İSPARK’ın kaldırılmasına dair bir yetki talebinde bulunup bulunmayacakları merak ediliyor.

 

 

Facebook yorumları

Site Yorumları

  • Beykoz sevdalısı

    Güzel bir konuya değinmişsiniz sizi tebrik ediyorum.5 yıl önce karşı çıktıkları şeyi şimdi iptal etmek ellerinde samimilerde hodri meydan yapsınlar da samimiyetlerini görelim.Ha birde elleri değmişken beykoz pazarının oraya yaptıkları isparkıda iptal ederlerse şükranlarımızı sunarız

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.