Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz Çayırı'nda türküler söylendi… Güreş tutuldu

Geleneksel Tarihi Beykoz Çayır Festivali, Beykozlu Samsunlular ve Beykozlu Çankırılıların etkinlikleriyle devam etti.

Anadolu'nun özgün kültürü ve renklerinin sergilendiği Beykoz Belediyesi Geleneksel Tarihi Beykoz Çayır Festivali, Beykozlu Samsunlula

Geleneksel Tarihi Beykoz Çayır Festivali, Beykozlu Samsunlular ve Beykozlu Çankırılıların etkinlikleriyle devam etti.

Anadolu’nun özgün kültürü ve renklerinin sergilendiği Beykoz Belediyesi Geleneksel Tarihi Beykoz Çayır Festivali, Beykozlu Samsunlular ve Beykozlu Çankırılıların etkinlikleriyle devam etti.

Geceye Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, belediye başkan yardımcıları, Beykozlu Samsunlular Dernek Başkanı Ömer Altun, Beykozlu Çankırılılar Dernek Başkanı Bilal Karabacak, yöre dernek başkanları, ilçedeki siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, festivali izlemeye gelen vatandaşlara alanın farklı noktalarında kurulan stantlarda çorba ikram etti.

Samsun ve Çankırı’nın mutfağından, yöresel kıyafetlerine, türkülerinden halk oyunlarına tüm zenginliklerinin Beykozlulara sunulduğu gecede, illerin tarihi, doğal güzelliklerini anlatan tanıtım filmleri de gösterildi.

Alandakilere Samsun’a dair mısır çorbası, Samsun Terme pidesi, Çankırı yöresine ait ise höşmerim, tuzda kahve, gözleme, ekşili köfte, bamya ve  yoğurtlu çorba ikram edilirken, stantlarda yörelere özgü el sanatları ürünleri sergilendi.  

Gecede Samsun’un geleneksel yağlı güreş gösterisi de yapıldı.

Konuşmaların ardından sahne alan Hüseyin Şimşek, Zehra Ganioğlu, Çankırılı Şaban ilçe sakinlerine türkü ziyafeti sundu.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı