Beykoz Çubuklu’da bir an önce dönüşüm başlamalı!

Beykoz Çubuklu’da bir an önce dönüşüm başlamalı!

Çubuklu Mahalle Muhtarı Hüseyin Hüsnü Kolcu, riskli alan ilan edilen ve İBB'nin sorumluluğunda olan 117 bağımsız bölümün acil yenilenmesi gerektiğini söyledi.

Beykoz Çubuklu Mahallesi’nde, İBB’nin sorumluluk ve yetki alanında bulunan, ‘riskli alan’ ilan edilen 117 bağımsız bölümün acil yenilenmesi gerektiğini belirten Mahalle Muhtarı Hüseyin Hüsnü Kolcu, yaşadıkları sıkıntıları Beykoz Güncel Haber’e anlattı.  

YÜCEL ÇELİKBİLEK’DEN ALLAH RAZI OLSUN 

Çubuklu’daki kentsel dönüşüm konusunda verilen sözlerin tutulmadığını dile getiren Kolcu şunları söyledi; Riskli alan olan bölgeler 2B araziler konusu daha ben yeni muhtar olduğum zaman başlamıştı. Bunları belediye başkanı olarak rahmetli Yücel Çelikbilek aldı ve vatandaşlara hesaplı bir şekilde verdi.  Allah ondan bin kere razı olsun ondan. Ama akabinde burası bir türlü kentsel dönüşüme geçmedi.

ÇUBUKLU BİR DERT YUMAĞI 

Beykoz’un herhangi bir depremde zarar görmesini istemiyorsak yerinde bir dönüşüm yapılmalıdır. Kentsel dönüşüm Şahin Tepesi’nin bir bölümünü kapsıyor, burada İBB’nin ve vatandaşların da kendi arsaları var. Bu alanın karşısında 835 ada var. Buradaki arsaların çoğu İBB’ye ait. Bir ara oraya da başlayacaklardı, sözünü almıştık fakat o da kaldı. Yani Çubuklu bir dert yumağı.

BİR AN ÖNCE KENTSEL DÖNÜŞÜME GEÇİLMELİ

Kentsel dönüşüme müsait olan riskli yerleri bir an önce kentsel dönüşüme geçirmeliyiz. İmar konusuna da bir çözüm bulmalıyız. Burası sit alanı burada koruma amaçlı imar planı yapıyoruz bu konuda Beykoz Belediyesi’nin de eli kolu bağlı.

BÜTÜN MAHALLELİYİ SOKAĞA DÖKERİM

Acil dönüşüme girmesi gereken yerlerde öyle bir güzellik yapın ki vatandaşlara kentsel dönüşüm denildiği zaman koşa koşa gelsinler. Bunu Beykoz’da kim yaparsa yapsın sırtı yere gelmez. Çubukluya yapılacak her hangi bir projeye kim engel olursa ben bütün mahalleliyi sokağa dökerim. Hakkımı aramak için her şeyi yaparım.

MUHTARLIK CAMİASINA SAYGINLIK İSTİYORUZ

Muhtar olarak bizim şuanda hiçbir yetkimiz yok ama buna rağmen mahallenin bütün yükü omuzlarımızda. Muhtarlar görünmeyen kahramanlardır. Bizi arayan soran yok, biz bir aşı dahi yaptıramadık. 45 mahalle muhtar her gün filyasyonda. Mesela benim bugün 110 tane hane denetimim var. Beykoz Muhtarlar Dernek Başkanı olarak muhtar arkadaşlarımdan sitem alıyorum. Bütün muhtar arkadaşlarımla birlikte, muhtarlık camiasına bir saygınlık istiyoruz. Su patlar muhtar, elektrik kesilir, muhtar sokak lambası söner muhtar… Muhtar ne yapsın… Ama herşeye rağmen bütün muhtarlarım aşk ve sevgiyle bu işi yapıyor.

Facebook yorumları

Site Yorumları

  • Murat Ugraç

    Hüseyin Hüsnü Kolcu Muhtarım Ýıllardır Tanırım Mücadele si Takdir Edyirom Bütün Pılat Forlarda Enküçük Organizziyonlar da Bile Mahallesi için isteklerde Bulunur Ama Birtürlu Kalaye Gol Atabilmiş Degil Mücadele Sindende Asla Vaz Gecmiyor Tebrikler .Muhtarim

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.