Beykoz’da 19 Eylül Gaziler Günü resmi törenle kutlandı

Beykoz’da 19 Eylül Gaziler Günü resmi törenle kutlandı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e mareşallik rütbesi ile gazilik unvanı verilişinin 101. yılı ve 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Beykoz'da resmi tören düzenlendi.

TBMM tarafından 19 Eylül 1921 yılında Mustafa Kemal Atatürk’e mareşallik rütbesi ile gazilik unvanının verilişinin 101. yıl dönümü ve 2002 yılından itibaren her yıl 19 Eylül’de kutlanan “Gaziler Günü” dolayısıyla Beykoz’da resmi tören düzenlendi.

Törene, İstanbul Boğaz Komutanı Tuğamiral Semih Ozangüç, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ile belediye başkan yardımcıları, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, gaziler ile vatandaşlar katıldı.

İstanbul Boğaz Komutanı Tuğamiral Semih Ozangüç, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla başlayan tören Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı okunması ile devam etti.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından Gaziler Günü programı sona erdi.

19 Eylül Gaziler Günü'nün resmi tören programının ardından, Beykoz’da ikamet eden gaziler onuruna kahvaltı programı düzenlendi.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.