Beykoz'da 19 Mayıs coşkusu bu yıl balkonlarda yaşandı

Beykoz'da 19 Mayıs coşkusu bu yıl balkonlarda yaşandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yaptığı çağrı üzerine Beykoz’da da vatandaşlar saat 19.19'da balkonlara ve pencerelere çıktı. Vatandaşlar, okunan İstiklal Marşı'nın ardından ellerindeki Türk bayraklarını sallayarak ıslık ve alkışlar eşliğinde Milli Mücadelenin 101’inci yılı kutladı.

Beykoz’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, koronavirüsü önlemleri altında kutlandı. Her yıl olduğu gibi bu yılda Beykoz Belediyesi 15 Temmuz Şehitleri Meydanı’nda düzenlenen tören, Atatürk Anıtına çelenk bırakılmasıyla başladı. Katılımcılar törende, maske ve sosyal mesafe kuralına dikkat etti.

Düzenlenen resmi törenlerin ardından Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Bülent Küçük, Beykoz Belediyesi tarafından ayarlanan üstü açık otobüsle mahalle mahalle gezerek marş ve şarkılar eşliğinde Türk Bayrağı dağıttı. Koronavirüs nedeniyle evde kalan vatandaşlar da balkonundan el sallayarak, marşlara eşlik etti.

Etkinlikler kapsamında saat 19.19’da tüm Türkiye’de olduğu gibi Beykoz’da da vatandaşlar Atatürk'ün kurtuluş mücadelesi için Samsun'a çıkmasının 101'inci yıldönümünde balkonlarından İstiklal Marşı'nı okudu. Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı da coşkuya Beykoz Meydanı’ndan eşlik etti.

DEV TÜRK BAYRAĞI DALGALANDI

Anadolu Kavağı mahalle sakinleri de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını evlerinin önünde, pencere ve balkonlarında kutladı. Evlere yaklaşık 400 adet meşale dağıtıldı. Mahallenin belirli noktalarına hoparlörler yerleştirildi. Saatler 21.00’i gösterdiğinde ise herkes ellerindeki meşaleleri yaktı. Ardından saygı duruşunda bulunan mahalleliler hep bir ağızdan İstiklal Marşı okudu. Anadolu Kavağı’nda bulunan halı sahada toplanan mahalle sakinleri, dev Türk Bayrağını meşaleler eşliğinde dalgalandırdı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla saat 19.19'da tüm stadyumlar da İstiklal Marşı ile inlerken, Kanlıca Spor Kulübü’nde Beykoz Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Bülent Küçük ve sporcuların katılımıyla İstiklal Marşı okundu. Beykoz Devlet Hastanesinde çalışan sağlık görevlileri de sosyal mesafe kuralları kapsamında bir araya gelerek İstiklal Marşı'nı okudu. Bazı ambulanslardan da siren çalındı.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.