Beykoz’da 250 aile Ramazan Kardeşi oldu!

Beykoz’da 250 aile Ramazan Kardeşi oldu!

AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları, onbir ayın sultanı Ramazan’ın yardımlaşma ve dayanışma ruhunu yaşatmak için hayırseverlerle ihtiyaç sahipleri arasında köprü olan “Beykoz’da Ramazan Kardeşliği” projesine imza attı. 


AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları, “Halka hizmet Hakk’a hizmettir” şiarıyla Ramazan ayında bir iyilik projesine daha imza attı.

“BU RAMAZAN VE HER RAMAZAN”

Her sene Ramazan’ın dayanışma ve yardımlaşma ruhunu yaşatmak için farklı projeler üreten Beykoz İlçe Kadın Kolları, bu sene “Bu Ramazan ve Her Ramazan” sloganıyla harekete geçti.

Hayırseverler ile ihtiyaç sahipleri arasında köprü vazifesi gören “Beykoz’da Ramazan Kardeşliği” projesi kapsamında her bir hayırsever bir aileyle kardeş kılındı. Yardımseverler, Ramazan ayında, bayramda ve sonrasında bu ailelere çeşitli ziyaretlerde bulunarak ihtiyaçlarını karşılayacak.

250 KİŞİ KARDEŞ AİLE OLDU

İhtiyaç sahibi 250 ailenin bilgilerinin yazdığı kartlar, İstanbul Milletvekili Mihrimah Belma Satır, Kaymakam Esengül Korkmaz Çiçekli, İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç ve Belediye Başkanı Murat Aydın başta olmak üzere belediye başkan yardımcıları, ilçe yöneticileri, meclis üyeleri, çeşitli sivil toplum kuruluş temsilcileri ile esnaf ve iş insanlarına dağıtıldı.

Her bir yardımseveri bir aileyle kardeş yapan projede yardımseverler fitre/zekât verebilecek, aileleri evlerinde iftara davet edebilecek, birlikte dışarıda iftar yapabilecek, çocuklara bayramlık alabilecek veya ailenin ihtiyaçları doğrultusunda destek olacak.

“AİLELERİ YÜREĞİ GÜZEL BEYKOZLULARA EMANET ETTİK”

İhtiyaç sahibi 250 aileyi yüreği güzel Beykozlulara emanet ettiklerini söyleyen İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, “Paylaşmanın ve dayanışmanın doruklara ulaştığı rahmet ayı Ramazan-ı Şerif, önce gönüllerimize sonra evlerimize, komşularımıza dokunsun ve Beykoz’u kuşatsın istedik. Bu duygularla başlattığımız Ramazan Kardeşliği projesi ile Beykoz'da belirlediğimiz 250 ihtiyaç sahibi ailemizi Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız dâhil olmak üzere Beykozlu iş adamlarına, sivil toplum kuruluş temsilcilerine, siyasilere, esnaflarımıza, müdürlerimize ve meclis üyelerimize Ramazan ayı boyunca emanet ettik. Böylece hem ailelerimizin eksikleri giderilecek hem de Ramazan ayının doğan manevi hazzından nasiplenerek gönüller arasında sevgi köprüleri kurulacak. Projemize katılan herkese gönül dolusu teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.