Beykoz’da 2B arazileri için son şans!

Beykoz’da 2B arazileri için son şans!

Beykoz'da 2/B arazilerinde (arsa) hak sahibi vatandaşlara müjdeli haber geldi. Arazilerin satışıyla ilgili başvuru ve ödeme süreleri 31 Aralık 2022’ye kadar uzatıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, 2/B arazilerinin satışıyla ilgili vatandaşlara müjde vererek, “Vatandaş ve kamu arasındaki mülkiyet tartışmasına son vermek için 2/B arazilerinin satışıyla ilgili başvuru ve ödeme süresini 31 Aralık'a kadar uzatma kararı aldık.” dedi.

2/B İÇİN YENİ BAŞVURU İMKÂNI

Beykoz’da da 2/B alanlarında bulunan arazilerinin (arsa) satışına ilişkin, süresi içinde başvuru yapmayan vatandaşların başvuru süresi 31 Aralık 2022’ye kadar uzatıldı.  

ÖDEME SÜRESİ UZATILDI

Kendilerine yapılan tebligatta belirtilen bedeli süre içerisinde ödeyemeyen ve taksitli satışlarda, sözleşmesinde belirtilen taksitlerden ikiden fazlasını vadesinde ödemeyen vatandaşların da ödeme süresi 31 Aralık 2022'ye kadar uzatıldı.

2/B ARAZİ NEDİR? 

Orman vasfını kaybetmiş hazine arazileri ya da 2B, Türkiye sınırları dâhilinde, orman vasfını yitirmiş, kadastro marifetiyle orman alanları dışına çıkartılmış, bir daha geri kazanılamayan ve ıslah edilemeyen araziler.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.