Beykoz’da 3 ton hamsi ikram edildi!

Beykoz’da 3 ton hamsi ikram edildi!

Beykoz Belediyesi tarafından düzenlenen Hamsi Festivali’nde vatandaşlara 3 ton ekmek arası hamsi ve helva dağıtıldı. İlçe sakinleri, Karadeniz ezgileri eşliğinde unutulmaz bir gün yaşadı. 

Beykoz Belediyesi tarafından düzenlenen Hamsi Festivali renkli görüntülere sahne oldu.

Yoğun ilgi gören festivalde ekmek arası hamsi yemek isteyen vatandaşlar statların önünde metrelerce kuyruk oluşturdu.

Beykoz Sahil Etkinlik Alanı’nda düzenlenen festivale, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, AK Parti Beykoz İlçe Başkanvekili Hayrettin Yanık, MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman ile belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri, meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşu (STK) temsilcileri ve binlerce vatandaş katıldı.

3 TON HAMSİ DAĞITILDI 

Güzel havanın keyfini festival ile çıkaran vatandaşlara mısır unuyla harmanlanarak hem mangalda pişirilen hem de yağda kızartılan 3 ton ekmek arası hamsi ve helva ikram edildi.

Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli ve Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın da statların başına geçerek ekmek arası hamsi dağıttı.

Sahil alanına sığamayan kalabalık, kıyıda Boğaz manzarası eşliğinde günün keyfini çıkardı. 

MÜZİK ZİYAFETİ YAŞATILDI

Vatandaşların Karadeniz müziği eşliğinde eğlendiği festivalde, Beykozlu Sanatçılar Mahmut Uzunöner, Bedirhan ve Semih Aytaç konser verdi.

Sanatçı Semih Aytaç’a, Halk Eğitim Müdürlüğü Okul Aile Birliği Başkanı Osman Topuz tarafından ahşap tulum minyatürü ve çiçek hediye edildi.

Yoğun bir katılımın olduğu festivalde vatandaşlar hem doyasıya hamsi yedi hem de sanatçıların söylediği türkülere eşlik edip horon tepti.

Konserle başlayan festival, Artvin Yöresi Halk Oyunu gösterisi ile devam etti.

Halk Oyunları Ekibi sergiledikleri performanslarıyla alkışları topladı.

Son olarak sahneye çıkan Grup İmera, Karadeniz ezgileri eşliğinde Beykozlulara unutulmaz bir gün yaşattı.

“BEYKOZ’U BEYKOZLUYU SEVİYORUZ””

Sahneye çıkarak kalabalığa hitap eden Belediye Başkanı Murat Aydın, “Öncelikle İmera grubuna çok çok teşekkür ediyoruz. Ama en büyük teşekkürü sizlere yapıyorum. Sizler sayesinde, sizlerden aldığımız yetkiyle bu güzel organizasyonları yapıyoruz. İyi ki varsınız. Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Yüzünüz her zaman gülsün. Her daim mutlu olun. Ben de mutlu olacağım, sizlerin mutluluğuna katkı verdiğimi hissettiğim zaman. Beykoz’u seviyoruz. Beykozluyu seviyoruz. En çok da gençleri seviyoruz. Rabbime şükrediyorum, bize bu güzellikleri yaşattığı için. Bu güzel Beykoz’da bize yaşam verdi, mutluluk verdi. Bakınız bir araya geldik. Eğleniyoruz, muhabbet ediyoruz. Bu güzellikleri bize yaşatan rabbime de şükürler olsun. Ecdadımıza da teşekkür ediyoruz. Beykoz’u, İstanbul’, Anadolu’yu bize yurt olarak bıraktıkları için. Küçüklerin gözlerinden, büyüklerin ellerinden öpüyorum. Sanatçı kardeşlerime sağlık, sıhhat diliyorum.” dedi.

Başkan Murat Aydın, konuşmasının ardından Grup İmera’ya çiçek takdim ederek teşekkürlerini iletti. Yaklaşık 5 saat süren festival, renkli görüntülerle sona erdi.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.