Beykoz'da 350 işletme 50 gün sonra yeniden açıldı!

Beykoz'da 350 işletme 50 gün sonra yeniden açıldı!

Beykoz’da yaklaşık 2 aydır yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında iş yerleri geçici süre ile kapanan berber, kuaför ve güzellik salonları gerekli önlemleri alarak bugün saat 09.00 itibariyle iş yerlerini açarak hizmet vermeye başladı.

Gereken hijyen şartlarının sağlanması, randevu sistemiyle çalışılması ve koltuk sayısının yarısı kadar müşteriye hizmet verilmesi şartıyla açılan işletmelerde sabahın erken saatlerinden itibaren hazırlıklar başladı. Müşterilerin kullanacağı koltuklar dezenfekte edildi ve sosyal mesafe kurallarına uygun olacak şekilde yerleştirildi.

Bazı işletmeler girişlerine galoş, maske, eldiven ve el dezenfektanı yerleştirilirken, her giren müşterinin de ateşi ölçüldü ve çizelgelere yazıldı. Sabahın ilk saatlerinden itibaren randevusu olan müşteriler kuaförlere, berberlere ve güzellik salonlarına gelmeye başladı.

Berber ve kuaförler dezenfekte edildi

Beykoz Belediyesi, salgın sürecinde vatandaşın ve esnafın yanında olmaya devam ediyor. Normalleşme süreci çerçevesinde hizmet vermeye başlayan berber, kuaför ve güzellik salonlarına yönelik Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın talimatıyla geçtiğimiz hafta başlatılan temizlik çalışmaları hafta sonu da yoğun bir mesai ile sürdü. Beykoz Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri Beykoz’da faaliyet yürüten 350 berber, kuaför ve güzellik salonunu dezenfekte etti.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.