Beykoz’da 51 fırının ekmeği pahalı sattığı ortaya çıktı!

Beykoz’da 51 fırının ekmeği pahalı sattığı ortaya çıktı!

Beykoz’da denetlenen 69 fırından 18’inin tarifeye uyduğu, 51 fırının ise gramaj ve fiyat tarifesine uymayarak üretim ve satış yaptığı tespit edildi.

Beykoz’da faaliyet gösteren fırınlarda azami fiyat tarifelerine uygunluğun sağlanması amacıyla mahallelerde denetimler gerçekleştirildi. Azami ekmek fiyatının 1,5 TL olması gereken Beykoz’da bazı fırınların 1,75’den ekmek sattıkları tespit edildi.

51 FIRIN TARİFEYE UYMADI

Beykoz Kaymakamlığı koordinasyonunda, Beykoz Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü ekiplerinin katılımıyla denetlenen 69 fırından 18’sının tarifeye uyduğu, 51 fırının ise gramaj, fiyat tarifesine uymayarak tarife dışı üretim ve satış yaptığı tespit edildi.

TUTANAK DÜZENLENDİ, SAVUNMALARI İSTENDİ

İstanbul Ticaret Odası (İTO) ve İstanbul Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (İSTESOB) tarafından açıklanan azami ekmek fiyat tarifesine uymadıkları tespit edilen fırınlara, haksız fiyat artışı tutanağı düzenlenerek savunmaları istenildi.

Facebook yorumları

Site Yorumları

 • Oğuzhan

  Günaydın

 • Sibel Karadeniz

  Biz 1 yıldır neredeyse 1 75 den ekmek alıyoruz. Hakkımızı nasıl ödicekler. Yazıklar olsun neden fırınları ifşa etmediniz

 • Azra

  Üsküdar güzeltepede normal ekmek 2 tl lavaş 4 tl tam buğday 4.5 insafsizliktir bu başka bişeyde degil

 • Yiğit

  Ekmekleri daha zam açıklanmadan zam yaptılar üstüne gramajı da düştü nasılsa ayda bir olursa denetim oluyor sandiviç büyüklüğünde ekmek çıkıyor fırından aldım bu ne ayıp dedim küçücük ekmek gramajı aynı içi dolgun diyor milleti salak yerine koyuyorlar dünyada kurnazlık hırsızlık herşeyden faydalanma düşene bir teknede vuran her ülkede pandemi dönemi alım gücü artsın diye gıda fiyatları düşerken bizde tam tersi dehşet uçtu herşey fırsatçılık hainlik çok

 • Yavuz elbir

  Eski köy, yeni mahalle olan yerlere baktılar mı? İki senedir 1.75 fiyat Günaydın

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.