Beykoz’da 65 yaş ve üstü özgürlüğün tadını çıkardı

Beykoz’da 65 yaş ve üstü özgürlüğün tadını çıkardı

Sokağa çıkma kısıtlaması beşinci hafta sonunda devam ederken 65 yaş ve üzeri vatandaşlar 7 haftanın ardından bugün Beykoz’da 4 saatliğine sıcak ve güneşli havanın keyfini sürdü.

Tüm Türkiye'de olduğu gibi Beykoz'da da saat 11.00 itibariyle 65 yaş üstü vatandaşlara verilen sokağa çıkma iznini sahil ve parkları doldurarak değerlendirdi. Aylarca evlerinden çıkamayan yaşlılar kısıtlamanın esnetilmesiyle güneş ve sıcak havanın keyfini çıkarttı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 65 yaş üstü için sokağa çıkma yasağı izni getirileceğini açıklamıştı. 65 yaş ve üzeri vatandaşların 10 Mayıs Pazar günü dışarı çıkacak olmalarından dolayı parklar ve banklar Beykoz Belediyesi tarafından dezenfekte edildi.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında 50 gündür evlerinde çıkamayan 65 yaş ve üstü vatandaşlar, uzun bir aradan sona ilk kez verilen izin kapsamında Beykoz’da sokağa çıkıp güneşli günün tadını çıkardı.

Maske takan ve sosyal mesafeye büyük ölçüde riayet eden vatandaşlar sahil kesiminde gezdi, banklarda ve yeşil alanlarda dinlendi. Kimileri banka ATM'lerinden maaşlarını çekerken bazı vatandaşlar da kuşları besledi. Beykoz’da uzun aradan sonra dışarıya çıkan 65 yaş ve üstü vatandaşlar parklarda güneşlenmeyi ve egzersiz yapmayı da unutmadı.

Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı polisler, zabıta ve sağlık ekipleri de hazır bulundu. Cadde ve sokaklarda maske uygulaması yapılırken, yapılan anonslar ile vatandaşların sosyal mesafe kurallarına uymaları konusunda uyarılarda bulunuldu.

PEKİ 20 YAŞ ALTI NE ZAMAN SOKAĞA ÇIKACAK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türkiye’de koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkma yasağı bulunan milyonlarca genç ve çocuğun beklediği güzel haberi geçtiğimiz günlerde vermişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 0-14 yaş arası çocukların 13 Mayıs Çarşamba günü saat 11 ile 15 arasında, 15- 20 yaş arası gençlerin ise 15 Mayıs cuma günü yürüme mesafesinde dışarıya çıkabileceklerini söylemişti.

YORUMLAR...