Beykoz’da annenin feryadını duyup yardıma koştu!

Beykoz’da annenin feryadını duyup yardıma koştu!

Beykoz'da ailesiyle otomobilde 2 yaşındaki kız çocuğunun nefes borusuna ekmek parçası kaçtı. Feryat eden annenin sesini duyan Soğuksu Mahallesi’ndeki mağaza çalışanı Nurgül Arslan, "Heimlich manevrası" ile çocuğun tekrar nefes almasını sağladı.

Beykoz Soğuksu Mahallesi’nde meydana gelen olayda, içinde bir ailenin olduğu otomobil seyir halinde ilerlediği sırada 2 yaşındaki çocuklarının boğazına ekmek parçası kaçtı.

Kızlarının fenalaştığını gören anne ve baba araçtan inerek çevredekilerden yardım istedi. Annenin kucağında yarı baygın halde çocuğu gören vatandaşlar seferber oldu.

ANNENİN SESLERİNİ DUYDU

Feryat eden annenin seslerini duyan cadde üzerindeki bir mağaza çalışanı Nurgül Arslan, çocuğun yanına gitti. Kadın çocuğu kucağına alarak “Heimlich manevrası “tekniğini uyguladı.

DOĞRU HAMLE HAYAT KURTARDI

Yapılan doğru hamleyle nefes çocuğun nefes borusuna kaçan ekmek parçası çıkartıldı. Daha sonra anne ve baba mağaza çalışanına teşekkür ettikten sonra nefes alan kız çocuğunu kontrol amaçlı hastaneye götürdü.

 “ÇOCUĞU KADININ ELİNDEN ALDIM SIRTINA VURDUM"

Dışarıdan bir çığlık sesi geldiğini belirten Nurgül Arslan, “Çocuk baygındı. Kendinde değildi. Bilinci de kapalıydı. Saçları, kolları sallanıyordu. Ölmüş gibiydi. Görünce bir an kendimi yola atlama hissiyatı geldi. Bilmiyorum neden yaptığımı. Çocuğu kadının elinden aldım. Sırtına vurdum çıkmadı. Karnına basınç yapınca çıktı. İstifra etti. Gözlerini açtı. Bir nefes aldı. Ondan sonra annesi alabilir miyim deyince ona verdim. Sonra arabaya geçtiler. Çocuğun babası sapsarı olmuştu. Hastane sordular. Çocuk arabaya oturunca öksürdü, ağlamaya başladı, gözlerinden yaş geldi. Tamamen kendine geldi. Sonra kadın elini uzattı, teşekkür etti." dedi.

“EKMEK PARÇASINI PARMAĞIMLA ALDIM”

İki çocuk annesi olduğu ve “Heimlich manevrası “tekniğini eşinden gördüğünü söyleyen Arslan, “Bununla ilgili herhangi bir eğitim almadım. Kadının durumuna çok üzüldüm. Ben de bir anneyim. Benim çocuğumda o durumda olsa başkası da aynı şeyi yapardı. Çok merak ediyorum. O çocuğun durumu nasıl? Oksijensiz kalmıştı. Beyninde veya fiziki bir hasar var mı? Gelip en azından çocuğun durumuyla ilgili bilgi verselerdi sevinirdim. Aileyi hiç tanımıyorum. Çocuğun ağzındaki ekmek parçasını parmağımla aldım." diye konuştu.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.