Beykoz’da başlatılan bir ilk! Sende destek ver!

Beykoz’da başlatılan bir ilk! Sende destek ver!

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını ile mücadelede Türkiye genelinde birlik ve beraberliğin yanı sıra, yardımlaşma ve dayanışma da ön plana çıktı. Bu kapsamda Beykoz Soğuksu Mahallesi’nde hizmet veren Yesem Et örnek bir davranış sergiledi.

Beykoz’da yeni tip koronavirüsü (COVID-19) nedeniyle ihtiyaç sahibi sayısındaki artış Soğuksu Mahallesi’nde hizmet veren Yesem Et'in Sahibi Ömer Gökdemir’i harekete geçirdi. Osmanlı geleneği olan 'askıda ekmek' uygulamasının ardından bir ilk yaşandı ve veren el ile alan elin birbirini görmediği ‘Askıda Et’ kampanyasını başlattı.

‘Askıda Et’ kampanyası ile yarım  kilo et, yarım kilo kıyma bağışı yapıldığını belirten Yesem Et Sahibi Ömer Gökdemir yaptığı açıklamada “İlk kapsamda 50 kg et ve 200 kg tavuk ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı. Normal şartlarda etin kilosunun 65 TL fakat hayırseverlerin destek amacıyla yapmış olduğu bağışlarda etin kilosunu 60 TL'den hesaplıyoruz.” İfadelerini kullandı.

İhtiyaç sahipleri için başlatılan "Askıda Et" kampanyasına  destek olmak isteyen hayırseverlerin 0554 858 13 94 nolu telefondan Ömer Gökdemir’i arayarak bağışta bulunabilir.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.