Beykoz'da bayram namazı kaçta kılınacak?

Beykoz'da bayram namazı kaçta kılınacak?

Beykoz’da heyecanla beklenen Kurban Bayramı’na bu yılda kavuşmanın sevinci ve mutluluğunu yaşanacak. Sözlük anlamı Allah’a yaklaşmak olan Kurban Bayramı 09 Temmuz Cumartesi günü başlayacak. 

İslam âlemi açısından büyük önem taşıyan ve kurban kesme ibadetinin yerine getirileceği Kurban Bayramı’na günler kala evlerde bayram coşkusu yaşanmaya başlanırken diğer yandan geleneksel bayram hazırlıkları devam ediyor. Kurban kesecek olan vatandaşlar ise son hazırlıklarını tamamlamaya çalışıyor.

Sözlük anlamı Allah’a yaklaşmak olan Kurban Bayramı 09 Temmuz Cumartesi günü kılınacak bayram namazıyla resmen başlayacak.

Beykoz’da ise Kurban Bayramı namazı saat 06.15’te kılınacak.

ARİFE GÜNÜ NE ZAMAN 2022?

Kurban Bayramı arifesi 8 Temmuz 2022 Cuma gününe denk gelecek.

Kurban Bayramı 1. Gün: 9 Temmuz Cumartesi

Kurban Bayramı 2. Gün: 10 Temmuz Pazar

Kurban Bayramı 3. Gün: 11 Temmuz Pazartesi

Kurban Bayramı 4. Gün: 12 Temmuz Salı

KURBAN BAYRAMI TATİLİ KAÇ GÜN?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz hafta yapılan Kabine toplantısının ardından Kurban Bayramı tatiliyle ilgili açıklamada bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamasında "Kurban Bayramı'nın takip eden günler ile 15 Temmuz arasındaki çarşamba ve perşembe günlerinin idari izin kapsamına alınacağını sizlerle paylaşmak istiyorum." dedi.

Buna göre; 9 Temmuz'da başlayacak olan Kurban Bayramı, 13 ve 14 Temmuz'un idari izin kapsamına alınmasıyla dokuz güne çıkarıldı.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.