Beykoz’da bir mahallenin daha plan yolu açıldı

Beykoz’da bir mahallenin daha plan yolu açıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla, Beykoz Mahmutşevketpaşa Mahallesi’ “kesin korunacak hassas alan” ilan edilmesiyle plan yapma yolu açıldı. 


Beykoz Mahmuvşevketpaşa Mahallesi’nde 1. Derece Doğal Sit Alanı kapsamına giren hazine arazileri, tabiat parkı ve ormanlık alanlarının “kesin korunacak hassas alan” ilan edilmesine ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan karara göre, Beykoz ilçesi sınırları içerisinde bulunan Mahmutşevketpaşa Mahallesi Etabı Doğal Sit Alanı, koruma statüsünün yeniden değerlendirilmesi sonucunda, "kesin korunacak hassas alan" olarak tescil ve ilan edildi.

Mahmutşevketpaşa Mahallesi’nde plan yapma yolunu açan bu önemli kararda, kesin korunacak hassas alanın krokisi ile coğrafi sınır ve koordinatlarına ilişkin bilgiler de yer aldı.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.