Beykoz'da boğazla iç içe 24 saat yaşayan bir alan doğuyor!

Beykoz'da boğazla iç içe 24 saat yaşayan bir alan doğuyor!

Beykoz Belediyesi ile Beykoz Korusu arasında yer alan sahil bandında başlatılan yenileme çalışmasıyla ilçe sakinleri daha düzenli yürüyüş ve gezinti alanlarına kavuşurken yeşil alanların bakım ve düzenlemesi de yapılacak.

Ailelerin, ilçe sakinleri ve ziyaretçilerin yürüyüş ve dinlenmek için sıklıkla uğradığı sahil şeridinin bakımı ve daha etkin kullanımı için hazırlanan projeyle 9 bin 600 m2 yürüyüş alanı ve 6 bin 830 m2 yeşil alan peyzajı tamamlanacak. Ayrıca Millet Kıraathanesi de proje kapsamında bölgeye kazandırılacak.

Projeyle, özellikle hafta sonları çocuk cıvıltılarıyla şenlenen 2 çocuk parkının bakım ve yenileme çalışması da yapılacak. Beykoz Sahili Bandı Projesi’ye 1 km boyunca yer alan aydınlatma direkleri modern ve tasarruflu aydınlatma elemanlarıyla değiştirilerek ilçe sakinlerine daha estetik ve çevreci bir aydınlatma hizmeti verilecek.

Murat Aydın: Beykozlumuz bu bölgede sahille kucaklaşacak

Devam eden sahil düzenleme çalışmalarını bizzat yerinde takip ederek incelemelerde bulunan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın çalışmalar bittiğinde, sahil yolunun çok daha estetik ve kullanışlı bir hâle geleceğini söyledi. Başkan Aydın sözlerinin devamında yaptığı açıklamada “Beykozlumuz bu bölgede sahille kucaklaşacak. Yaklaşık 2 km bir alanı yeniden düzenlemeye başladık. Tamamlandığında Beykozlu burada boğazdan çok güzel bir şekilde yararlanabilecek. Proje detaylarında Millet Kıraathanesi var, Kütüphane var. Onun dışında yürüyüş yolları ve boğazda iç içe 24 saat yaşanan bir sosyal alan doğuyor.” ifadelerini kullandı.

 

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.