Beykoz’da CHP’nin Giresunlulara alerjisi mi var?

Beykoz’da CHP’nin Giresunlulara alerjisi mi var?

Beykoz’da CHP’li meclis üyelerinin, sporu siyasete alet etmesi ve Giresunspor’a karşı dile getirdiği söylemlerin nedenini ve politik duruşunu araştırdık. Konu hakkında konuşan Giresunlular Derneği Başkanı Hayrullah Usta, “Bu hem Beykozlu Giresunlular Derneği’ni hem de Başkan Murat Aydın’ı Giresunspor üzerinden yıpratma politikasıdır.” dedi. 

CHP’li meclis üyeleri, nisan ayındaki meclis toplantısında ilçedeki spor kulüplerine yardım yapılmadığını öne sürerek Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın Giresunspor’a verdiği destek hakkındaki eleştirilerde bulunmuştu.

Kamuoyu tarafından bu tartışmaların bittiği zannedilirken, CHP’li meclis üyeleri, konuyu 8 ay sonra tekrardan gündeme taşıdı.  

Beykoz Güncel Haber olarak, ilçedeki yaklaşık 50 bin Giresun’lu adına sözcü olacak, Beykozlu Giresunlular Dernek Başkanı Hayrullah Usta ile CHP’li meclis üyelerinin, sporu siyasete alet etmesi ve her fırsatta Giresunspor’a karşı dile getirdiği söylemlerin nedeni ve politik duruşu üzerine konuştuk.

“CHP’NİN BU ÇIKIŞI NORMAL BİR ŞEY DEĞİL”

Beykozlu Giresunlular Dernek Başkanı Hayrullah Usta, Beykoz seçmeninin dörtte birinin Giresunlulardan oluştuğunun altını çizdi.

CHP meclisinde daha önceden de bu gibi aslı astarı olmayan şeyler konuşulduğunu belirten Hayrullah Usta, Giresun şuanda bizim medarı iftiharımız. İller ismini sporla daha çok duyurur. Etiyopya’nın haritada nerede olduğunu bilmezsiniz ama maratoncuların oradan çıktığını bilirsiniz. Giresunspor’umuz 1. Lig’e çıktı. Bunu siyasi partiler haz edemiyor. Beykoz’da özellikle CHP grubu sürekli Giresunspor üzerinden Giresunlulara vuruyor. Giresunlulara karşı bir alerjileri var. Son zamanlarda CHP’nin meclis grubunun bu şekilde çıkışı normal bir şey değil.” dedi.

“BİRKAÇ MECLİS ÜYESİNİ UYARDIM”

Usta, “Sayın Belediye Başkanı Murat Aydın böyle bir yardımda bulunarak bir suç işlemişse, bu memleketin hâkimleri ve savcıları vardır. Gitsinler suç duyurusunda bulunsunlar.” diyerek şöyle devam etti:

“Başkan Murat Aydın açıklama yaptığı halde sürekli bu konunun gündemi getirilmesindeki amaç nedir? Neye hizmet etmeye çalışıyorlar? Giresunlular, Beykoz’da tarihinde ilk defa birleşti, tek vücut oldu, bunu bölmeye çalışanlar var. Beykoz’da binlerce Giresunlu CHP seçmeni var, unutmasınlar. Yarın bu insanlara ne derler onu da bilmiyorum. Ben birkaç meclis üyesini uyardım, ‘Yapmayın’ dedim.

“CHP’NİN İLÇE BAŞKANI BENİM BİR KERE KAPIMI AÇMADI”

Olayın hem Beykozlu Giresunlular Derneği’ni hem de Murat Aydın’ı Giresunspor üzerinden yıpratma politikası olduğunu belirten Usta, “Ben 37 yıllık CHP’liyim. Belde başkanlığından ilçe sekterliğine, CHP meclis üyeliği ve grup başkanvekilliği yapmış bir insanım. Özellikle bunu bana niye yapıyorlar? Ben derneğe başkan olduğumdan beri arkadaşların böyle bir sıkıntısı var. Biz dernek olarak başa bir partiye kayıyormuşuz. CHP’nin ilçe başkanı benim bir kere kapımı açmadı, nezaket ziyaretinde bulunmadı. Bizi ne CHP’nin meclisi ne de meclis üyeleri gelip ziyaret etmedi. Bizim hiçbir yere kaydığımız yok. Bütün siyasi partilerin başımızın üstünde yeri vardır, hepsine aynı mesafedeyiz. Biz doğru olanın yanındayız. Hemşehrilerimizi destekliyoruz. Oraya kaydı, buraya kaydı demek son derece yanlıştır, ayıplıyorum.” ifadelerini kullandı.

“MUHALEFET KAPI KAPI GEZECEĞİNE GİRESUNSPORLA UĞRAŞIYOR”

Hayrullah Usta, “Beykoz bugün can çekişiyor, ana muhalefet Beykoz’un sorunlarını sıkıntılarını dile getirip, kapı kapı gezeceğine Giresunsporla uğraşıyor. Ana muhalefetin, meclis üyelerinin işi bu mudur? Beykoz’da bu kadar imar, mülkiyet, işsizlik gibi sorunlar varken dönüp dolaşıyorlar Giresunspor’a Murat Aydın yardım etti mi? Etmedi mi? Başka dertleri yok.” dedi.

“BURADA SİYASİ BİR OYUN VAR”

CHP’li meclis üyelerinin esas amaçlarının Giresunspor’a yardım olayı olmadığını aktaran Usta, “Murat Aydın’ın Giresunlu olması, Beykozlu Giresunlular Derneği’nin hayal edilemeyecek kadar çıtayı yükseltmesinin sebebi bunlar. Ortada bir çekememezlik ve siyasi bir oyun var. Burada 50 bine yakın Giresunlu seçmen var. Ben sadece kendi oyumdan mükellefim. Diğer kimsenin oyuna karışamam. Böyle yanlış, asılı astarı olmayan şeylerle siyaset yaptıklarını zannediyorlar ama yanılıyorlar. Karşı cephe açtıklarının farkında değiller.” diye konuştu.

“BEYKOZ’DA KİM GİRESUNLU ADAY ÇIKARIRSA ONUN YANINDAYIZ”

Bazı ilçe başkanlarının belediye başkanlığına ve milletvekilliğine oynadığını söyleyen Giresunlular Dernek Başkanı Hayrullah Usta, “Bugünden itibaren kendilerini ilan etmişler, bu belli. Bu arkadaşlar Giresunlu değil. Bizim birlik olduğumuzu biliyorlar. Giresunlu aday çıkmasın, onları destekleyelim diye psikolojik baskı yapıyorlar. Giresun’u nasıl böleriz? Nasıl parçalarız? Gücünü nasıl kırarız? Şeklinde düşünüyorlar. Her zaman söylüyorum, Beykoz’da hangi Giresunlu varsa biz onun yanındayız. Belediye başkanlığına hangi parti, kim Giresunlu aday çıkarırsa, bütün Giresunlular onun yanında durmak zorunda. Nasıl bugün Belediye Başkanımız Murat Aydın’ın yanında duruyorsak, yarın kim aday olacaksa biz onun yanındayız.” dedi.

“GİRESUNLULAR PARTİ GÖZETMEDEN MURAT AYDIN’A OY VERDİ”

Bütün bu söylenilenlerin Beykoz’daki Giresunluların ortak görüşleri olduğunu aktaran Usta, “Sayın Murat Aydın’ın Beykozlu olmamasına rağmen, Giresunluların; sağcısı solcusu, liberali milliyetçisi, parti gözetmeksizin Murat Aydın’a oy verdi. Birinci nüfus olduğumuz mahallelere bakabilirsiniz. Kendileri adaylıklarını düşündükleri için bizim önümüzü kesmeye çalışıyorlar.” şeklinde konuştu.

“MURAT AYDIN’I GİRESUNLULAR YİNE DESTEKLER KORKULARI VAR”

CHP’li meclis üyelerinin derdinin Beykoz’a hizmet olmadığını belirten Usta, “Bunlar kendini düşünüyor. Beykoz yanıyor, onlar aynanın önünde saçını tarıyor. Tek amaçları, Başkan Murat Aydın bir daha aday olursa seçimi alır, Giresunlular yine destekler korkuları var. Sen adam gibi muhalefetini yap. Kaç dönemdir yetersiz adayları çıkartıyorlar, milletten oy istiyorlar, millette vermiyor.” dedi.

“BİR PARTİ ALTINDA BİZİ YÖNETMEK İSTİYORLAR”

Derneğin 34 yıl sonra kurumsallaştığını ve Giresunluların emeğiyle alınan dernek mülkü hakkında da konuşulduğunu söyleyen Hayrullah Usta, “Burada yine konuyu dönüp dolaşıp Başkan Murat Aydın’a getiriyorlar. Bu son derece ayıp, çok can sıkıcı bir şey. İnsanların emeğini yok sayıyorlar. Siyasiler ve STK’lar kendi başarısızlıklarını örtbas etmek için bizim başarımızı kıskanır durma geldiler. Son günlerde de böyle bir sirkülasyon yapmaya başladılar. Diğer dernekler gibi bir siyasi partinin altında bizi yönetmek istiyorlar. Ben bu kadar Giresunlu adına, bir siyasi partinin yanındayım diye konuşamam, hakkım yok.” dedi.

“ZAMANI GELİNCE NEDEN BÖYLE YAPTIKLARINI AÇIKLAYACAĞIZ”

Gelişi güzel dernekçiliğin dışına çıkarak esas dernekçiliğin özüne geldiklerini söyleyen Hayrullah Usta, “Biz bir siyasi partinin, kişilerin ve kuruluşların egemenliği altına girip onların buyurduğu şekilde hareket etmiyoruz. Toplam 30 kişiyiz, haftada bir gün mahalleleri geziyoruz. Hemşehrilerimizin sıkıntılarını gündeme getiriyoruz. Bu bazı kurumları, kişileri ve partileri rahatsız ediyor. Bunların asıl nedeni biliyorum ama zamanı gelince tek tek konuşacağız. Kamuoyuna neden böyle yaptıklarını açıklayacağız.” diye söyledi.

Hayrullah Usta, son olarak bütün siyasi partilere şöyle seslendi:

“Biz Giresunlular olarak Beykoz’da üstümüze ne düşüyorsa yapalım. Bütün siyasi partilere kapımız açık. Ama beni destekleyeceksin olmaz. Siyasilerden ricam, Giresunlularla uğraşmayın, Beykoz’un kangren olmuş sorunları var onlarla ilgilenin. İktidara ve muhalefete sesleniyorum gelin bunları çözelim. Var mısınız?”

Facebook yorumları

Site Yorumları

  • İhsan

    Sayın başkan Giresun'lu aday kim cıkarsa biz onu destekleriz diyorsunuz peki Murat Miniç gibi beykozun tozunu yutmus, sokaklarında büyümüş,sorunlarını bizzat yaşamış bir aday sırf başka bir partiden aday oldu diye neden gerekli desteği görememiştir??? Bunu bir Giresunlu olarak soruyorum.

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.