Beykoz'da 'Corona Virüsü' hiçe sayanlara ceza yağdı!

Beykoz'da 'Corona Virüsü' hiçe sayanlara ceza yağdı!

Dünyayı saran Corona Virüsü nedeniyle “evden çıkmayın” uyarılarına rağmen Beykoz’da asker uğurlamak için toplanarak eğlence düzenleyen ve tünel kapatarak havaya ateş açan, yollarda “drift” ile patinaj çekeren kişiler polis tarafından yakalandı. Ehliyetlerine el konulan ve araçları trafikten men edilen sürücülere toplamda 26 bin 724 lira idari para cezası kesildi.

Dünyayı saran Corona Virüs tehlikesi nedeniyle Türkiye’de birçok konuda önlem alınarak “evden çıkmayın” uyarısı yapılmıştı. Kalabalık yerlerde bulunmayın uyarılarına rağmen Beykoz’da asker uğurlama eğlenceleri düzenlendi. Yapılan eğlencelerde, meşaleler yakılıpp yüksek sesli müzik açtıktan sonra tabancalarla havaya ateş açılmıştı. Trafiğe çıkanlar şahıslar, Beykoz Elmalı Halil Ulukurt Tüneli’ni trafiğe kapatarak drift, patinaj çekerek ve abartı egzozla ortalığı dumana boğmuş, o anları da kaydedip bir de sosyal medyada paylaşmıştı.

10 SÜRÜCÜ GÖZALTINA ALINDI

Görüntülerin medyaya yansımasının ardından harekete geçen Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne bağlı Sivil Trafik Ekipler Amirliği ekipleri çalışma başlattı. Görüntüleri incelemeye alan polis araç sürücülerinin adreslerini tespit etti.

Polis şahısları tek tek gözaltına alarak şubeye götürdü. Sürücülerin bazılarına “Muayenesi yapılmamış araçla trafiğe çıkmak” maddesinden 288 lira, “Taşıt yolu üzerinde kavşaklar, tüneller, rampalar, köprüler ve bağlantı yollarında veya buralara yerleşim birimleri içinde beş metre veya yerleşim günleri dışında yüz metre mesafede duraklamak” maddesinden 132 lira, “ses, müzik, görüntü ve haberleşme cihazlarını yönetmelikte belirtilen şartlara aykırı olarak araçlarda bulundurmak, bu tür cihazları kamunun rahat ve huzurunu bozacak şekilde kullanmak” maddesinden 132 lira ve “Kara yollarında kamunun rahat ve huzurunu bozacak veya kişilere zarar verecek şekilde; su, çamur ve benzerlerini sıçratmak, kişileri korkutmak/şaşırtmak, özel amaçlarla keyfi ya da kasıtlı davranışlarda bulunarak yaya veya araç trafiğini seyir emniyetini ihlal etmek suretiyle tedbirsiz ve saygısız davranışlarda bulunarak araç sürmek” maddesinden de 132 lira olmak üzere toplamda 684 lira para cezası uyguladı.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.