Beykoz'da el emeği eserler görücüye çıkarıldı

Beykoz'da el emeği eserler görücüye çıkarıldı

Beykoz Halk Eğitim Merkezi öğrencilerinin yıl boyunca ürettikleri el emeği göz nuru eserlerinden oluşan “Binbir Renk Anadolu” temalı resim ve “Bambu İşlemeciliği” sergisi sanatseverlerle buluştu.

Beykoz Halk Eğitim Merkezi’nde el sanatları eğitimi alan kursiyerler, “Binbir Renk Anadolu” temalı resim ve “Bambu İşlemeciliği” sergisi kapsamında yıl boyunca ürettikleri el emeği göz nuru ürünlerini görücüye çıkardı.

Beykoz Vakfı’nda gerçekleşen serginin açılışına, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Sevcenur Özcan, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir, Beykoz Halk Eğitim Merkezi Okul Aile Birliği Başkanı Osman Topuz, Beykoz Vakfı Başkanı Adem Çalışkan ile meclis üyeleri, çeşitli sivil toplum kuruluş temsilcileri, muhtarlar, sanatseverler ve ürettikleri el emeği göz nuru ürünleri sergileyen çok sayıda kadın katıldı.

Çoğunluk ev hanımlarından oluşan 45 kursiyerin 105 eserinin yer aldığı sergide birbirinden farklı ürünler iki ayrı salonda ilçe sakinlerinin beğenisine sunuldu. 

Beykoz Halk Eğitimi Merkezi Resim Öğretmeni İlknur Bakoğlu Tabak ve öğrenciler tarafından gerçekleştirilen sergide sulu boya, yağlı boya, pastel boya, karakalem gibi tablolar doğa, hayvan ve ilçenin tarihine de ışık tutan Beykoz köşesi gibi köşelerde sergilendi. 

Beykoz köşesinde yer alan Beykoz’un balıkçıları, boğaziçi ve doğa manzaralı resimler sergiyi gezen vatandaşların beğenisi topladı.

Sepet Örücülüğü Öğretmeni Gonca Kıran’ın kursiyerleri ise el sanatları teknolojisi olan sepet örme, yaldızlı aynalar, el işi nakışlı örtüler gibi ürünlerini sergiledi.

Sergi, 19 Mayıs tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.