Beykoz’da emekli olan doktorlara plaket verildi

Beykoz’da emekli olan doktorlara plaket verildi

Beykoz Devlet Hastanesi tarafından düzenlenen 14 Mart Tıp Bayramı Kutlama Programı kapsamında emekli olan doktorlara plaket verildi.

Beykoz Devlet Hastanesi tarafından 14 Mart Tıp Bayramı Kutlama Programı kapsamında emekli olan doktorlara  plaket takdim edildi. 

Konferans salonunda düzenlenen etkinliğe, Beykoz Devlet Hastanesi Başhekimi Süleyman Erdoğdu, başhekim yardımcıları ve hastanede görev yapan doktorlar katıldı.

Slayt gösterimi ile başlayan programda günün anlam ve önemine ilişkin konuşan Beykoz Devlet Hastanesi Başhekimi Süleyman Erdoğdu, sahadaki tehditlerden dolayı doktorların çalışmaktan zevk almamaya başladıklarını söyledi.

Erdoğdu konuşmasına şöyle devam etti:

“Sayın Cumhurbaşkanımızın bir açıklaması olacak. Bu açıklamalarda bizim beklentimiz ve ön haberlere göre, hâkimler gibi bizlerde korunaklı olacağız. Onlar gibi de malpraktis davalarıyla mağdur olmayacağız. Devlet her türlü malpraktisi karşılayacak. Nihayet hâkimler seviyesine gelmiş olacağız. Bizim derdimiz hâkim ve savcıya verilen değerleri hekim camiasına da verilmesini istiyoruz. Özlük haklarımızın gözden geçirilmesini istiyoruz. Maddi açıdan her ne kadar ücretler düşük olsa bile inanın hekimlerin para birinci planında değil. Paradan önce huzur istiyorlar. Huzur olsun para olmasa da olur. Ama hem huzur yok hem para yok o yüzden sistemden kaçan kaçana. İnşallah bugün 14 Mart Tıp Bayramı bahanesiyle saat 14.00’de bu açıklama yapılacak. Heyecanla bunun sonucunu bekliyoruz.” dedi.

Konuşmaların ardından, emekli olan doktorlara Başhekimi Süleyman Erdoğdu tarafından teşekkür plaketi takdim edildi. 

Kutlama, verilen kokteylin ardından son buldu.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.