Beykoz’da engel tanımayan gençler sahada buluştu

Beykoz’da engel tanımayan gençler sahada buluştu

Beykoz Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği (BİSK), 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında farkındalık oluşturmak amacıyla engelli bireyler ile sahada bir araya geldi.

Beykoz Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği (BİSK), 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle ilçede ikamet eden engelli birey ve ailelerini futbol maçında ağırlayarak, spor camiası ile buluşturdu.

Amatör sporcular, düzenlenen futbol maçı ile sahaya çıkarak engelliler için farkındalık oluşturdular. Maç sonu hakemler tarafından engelli bireylere çiçek takdim edilirken tribünlerden de tezahürat sesleri yükseldi.

Program, BİSK Eğitimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya ve Engelsiz Umutlar Derneği, TOFD Derneği ve BOÇAY Derneği ile ortaklaşa düzenlendiği aktarıldı.

Günün anlam ve önemine ilişkin konuşan BİSK Başkanı Asım Özdemir ise “3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü spor camiası olarak kutladık. BİSK adına yapmış olduğu bu anlamlı güzel programa emeği geçen başta Eğitim Başkan Yardımcımız Mustafa Kaya ve ekibine teşekkür ederim.” dedi.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.