Beykoz'da gençlere iftar sofrası kuruluyor

Beykoz'da gençlere iftar sofrası kuruluyor

Beykoz Müftülüğü, kardeşlik ve bereket ayı olan Ramazan’da, Kur’an Kursu ve camilerde düzenlenen iftar programında gençlerle bir araya geliyor. 

Beykoz Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü, onbir ayın sultanı Ramazan münasebetiyle Kur’an Kursu ve camilerde düzenlenen iftar programında gençlerle buluşuyor.

Bu kapsamda Ahmet Hamdi Akseki Kur'an Kursunda düzenlenen ilk iftar programına, Beykoz Kaymakamı Sayın Esengül Korkmaz Çiçekli, İstanbul Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekli, Beykoz Müftüsü Ali Efe ve gençlik koordinatörlüğünde görevli öğretmenler ve 120 Kur’an Kursu öğrencisi katıldı.

Kaymakam Çiçekli, iftar programına katılan öğrencilerle bir süre sohbet etti. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program ezanın okunmasıyla birlikte açılan oruçlarından ardından yapılan yemek duası ile tamamlandı.

Kur’an Kurslarında düzenlenen iftar programının bir diğeri, Yenimahalle Nimet Yıldız Kur'an Kursunda düzenlendi. Buradaki programa, Müftülük adına Vaiz Esma Kayışkanat, Şube Müdürü Muhammed Ali Şahin, gençlik koordinatörleri Muharrem Uzun ve Meryem Çalışkan, görevli hocalar ve yaklaşık 150 öğrenci katıldı.

İlçede bulunan Çocuk Destek Merkezleri’nde bulunan (ÇODEM) öğrencilerle de iftar yemeğinde bir araya gelindi. 

İftar yemeğine, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekli, Beykoz Müftüsü Ali Efe ve kurum müdürleri katıldı. Buradaki öğrencilere, Kur'an Kursu Öğreticisi Hatice Sönmez tarafından çeşitli hediyeler takdim edildi. Müftü Ali Efe ise iftar yemeğine katılan öğrencilere teşekkürlerini etti.

Beykoz Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü, camilerde düzenlenen iftar programı kapsamında ise Yenimahalle Sondurak Camii İmam Hatibi Veli Vural Erkılıç ve öğrencilerini ağırladı.

Çiğdem Merkez Camii İmam Hatibi Abdullah Turan ve Müezzin Kayyım Muharrem Çavuş, öğrencilerle iftarda bir araya geldi.

Poyraz Mahalle Cami İmam Hatibi Emre Uzun ise düzenlenen iftar programı kapsamında gençlerle buluşurken, Ortaçeşme Merkez Cami İmam Hatibi Fatih Babur ve Müezzin Kayyım Atilla Kuçarslan da cemaat ile bir araya geldi.

İftar sevincinin ve dualarının bereketlenmesine vesile olan diğer bir program ise Yeni Mahalle Şeref Yıldız Cami görevlileri ile gençlerin katıldığı geniş katılımlı iftar yemeği oldu.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.