Beykoz’da geri dönüşüme kadın eli değiyor

Beykoz’da geri dönüşüme kadın eli değiyor

Beykoz’da “Sıfır Atık” hedefleri doğrultusunda “Evlerden Evrene Çevre Bilinci Projesi” için çalışmalara başlayan gönüllü kadınlar bir araya geldi.

Beykoz'da “Evlerden Evrene Çevre Bilinci” projesiyle daha bilinçli bir toplum ve temiz bir ilçe için başlatılan çevre seferberliğinin lokomotifi olacak gönüllü kadınlar bir araya geldi.

Programa, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın eşi Bedriye Aydın, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Sevcenur Özcan, Beykoz Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nevin Çalışkan, Kent Konseyi Genel Sekreteri Serap Uncular, AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, Beykoz Belediyesi Çevre Mühendisi Sevnur Güner ve Yemek Yazarı Emine Beder ve çok sayıda gönüllü kadın katılım sağladı.

Programda gerçekleştirilen eğitimler dâhilinde sıfır atık uygulamaları, süreç boyunca yürütülecek faaliyetler ve geri dönüşüm için yapılabilecekler konusunda eğitimler verildi. Emine Beder, projeye gönüllü katılım sağlayan kadınlarla söyleşi gerçekleştirdi. Eğitim sonrası gönüllü katılımcılar ok atma etkinliğine katıldı.

“TÜKETME ÜRET POLİTİKASIYLA İLERLİYORUZ”

Konuya ilişkin konuşan Beykoz Belediyesi Çevre Mühendisi Sevnur Güner, “Beykoz Belediyesi olarak sıfır atık hedeflerimiz doğrultusunda gönüllü kadınlarımızla birlikte ‘Evlerden Evrene Çevre Bilinci' projemizi başlattık. Bugün de gönüllü kadınlarımızla buluştuk. Biz bu projeyle sıfır atık konusundaki hedeflerimizi gerçekleştirmek istiyoruz. Çevre konusunda daha duyarlı tüketiciler yetiştirmek istiyoruz. Tüketme üret politikasıyla ilerliyoruz. Beykoz Belediyesi olarak ürettiğimiz tüm projelere sürdürülebilirlik açısından uygun olmasına önem veriyoruz.” diye konuştu

“FARKINDALIK OLUŞTURMASI ADINA ÇOK KIYMETLİ”

Gönüllü kadınlarla bir araya gelen Yemek Yazarı Emine Beder, “Bu tarz çalışmaları çok değerli buluyorum. Herkese örnek teşkil edecek bir proje. Bu tür çabalar farkındalık oluşturması adına çok kıymetli. Umarın bu proje insanların hafızasında yer alır ve devamı gelir.” dedi.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.